Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GRAND SYSTEM SRL (CUI 17643108) este o societate cu răspundere limitată activă din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 2005. Activitatea principală este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 674.339 lei (+14% față de 2024) și un profit net de 1.021 lei, cu 6 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 462.604 lei |
| 2017 | 598.903 lei |
| 2018 | 628.851 lei |
| 2019 | 699.451 lei |
| 2020 | 557.566 lei |
| 2021 | 600.828 lei |
| 2022 | 600.788 lei |
| 2023 | 604.602 lei |
| 2024 | 589.754 lei |
| 2025 | 674.339 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 674.339 | 589.754 | 604.602 | 600.788 | 600.828 | 557.566 | 699.451 | 628.851 | 598.903 | 462.604 |
| Profit net | 1.021 | 18.387 | -46.432 | -82.712 | -17.956 | -37.444 | -43.270 | -18.038 | -29.005 | -43.928 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 6 | 5 | 7 | 8 | 9 | 9 | 8 |
| Active imobilizate | 193.898 | 198.197 | 214.777 | 181.924 | 195.116 | 203.298 | 202.391 | 204.206 | 214.278 | 198.296 |
| Active circulante | 196.731 | 261.948 | 261.287 | 203.112 | 254.291 | 179.175 | 213.384 | 244.706 | 244.995 | 317.139 |
| Stocuri | 99.085 | 172.251 | 123.984 | 95.601 | 102.782 | 90.473 | 77.382 | 121.988 | 147.965 | 190.839 |
| Creanțe | 68.780 | 69.947 | 118.965 | 78.219 | 85.405 | 63.086 | 84.446 | 63.215 | 63.081 | 81.484 |
| Datorii | 403.749 | 474.286 | 508.592 | 371.132 | 352.791 | 267.901 | 263.759 | 253.626 | 245.949 | 623.189 |
| Capitaluri proprii | -13.120 | -14.141 | -32.528 | 13.904 | 96.616 | 114.572 | 152.016 | 195.286 | 213.324 | -107.471 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 49% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
103% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GRAND SYSTEM SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GRAND SYSTEM SRL în 2025 a fost de 674.339 lei, în creștere cu 14% față de 2024.
În 2025, GRAND SYSTEM SRL a înregistrat un profit net de 1.021 lei.
Activitatea principală a GRAND SYSTEM SRL este Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).
GRAND SYSTEM SRL are sediul social la adresa Aleea AVÎNTULUI Nr. 9, Sc. A, Et. 1, Ap. 5, Municipiul Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 0.
Da. GRAND SYSTEM SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. GRAND SYSTEM SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].