Marjă netă
SlabFirma a pierdut 509,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GRAFFITI COMMUNICATIONS S.A. (CUI 2359460) a fost o societate pe acțiuni din București (sectorul 4), înființată în 1991 și radiată în 2026. Activitatea principală era Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).
Ultimul bilanț, din 2019, arată o cifră de afaceri de 561.290 lei (-94% față de 2018) și o pierdere netă de 2,86 mil. lei, fără angajați declarați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2010 | 39.393.186 lei |
| 2011 | 48.696.090 lei |
| 2012 | 47.811.874 lei |
| 2013 | 41.408.773 lei |
| 2014 | 23.483.477 lei |
| 2015 | 22.381.832 lei |
| 2016 | 22.263.194 lei |
| 2017 | 12.083.281 lei |
| 2018 | 9.247.739 lei |
| 2019 | 561.290 lei |
| Indicator | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 561.290 | 9.247.739 | 12.083.281 | 22.263.194 | 22.381.832 | 23.483.477 | 41.408.773 | 47.811.874 | 48.696.090 | 39.393.186 |
| Profit net | -2.859.847 | -178.900 | -2.339.235 | -3.171.804 | 12.953 | 82.045 | 67.600 | 58.089 | 437.401 | 195.031 |
| Număr mediu de angajați | - | 39 | 59 | 59 | 62 | 69 | 68 | 70 | 100 | 112 |
| Active imobilizate | 103.732 | 178.452 | 124.371 | 171.549 | 474.912 | 579.542 | 763.626 | 1.020.199 | 1.225.287 | 1.187.717 |
| Active circulante | 2.229.843 | 8.105.716 | 10.604.390 | 14.199.100 | 17.324.387 | 18.399.472 | 21.112.569 | 37.459.295 | 19.623.033 | 14.803.204 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 2.230.069 | 7.730.218 | 10.079.546 | 13.092.490 | 14.963.443 | 16.846.125 | 18.776.146 | 35.434.629 | 18.478.832 | 14.400.132 |
| Datorii | 11.838.073 | 12.913.063 | 15.600.210 | 17.545.903 | 17.224.677 | 18.299.812 | 21.201.027 | 37.877.562 | 19.833.395 | 15.374.099 |
| Capitaluri proprii | -7.827.807 | -4.967.960 | -4.789.059 | -2.449.824 | 734.933 | 834.651 | 820.206 | 810.695 | 1.190.007 | 947.637 |
Firma a pierdut 509,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 19% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
258% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată din 17.06.2026. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (3 schimbări), numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. GRAFFITI COMMUNICATIONS S.A. a fost radiată din Registrul Comerțului în 2026.
Cifra de afaceri a GRAFFITI COMMUNICATIONS S.A. în 2019 a fost de 561.290 lei, în scădere cu 94% față de 2018.
În 2019, GRAFFITI COMMUNICATIONS S.A. a înregistrat o pierdere netă de 2,86 mil. lei (2.859.847 lei).
Activitatea principală a GRAFFITI COMMUNICATIONS S.A. era Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).
GRAFFITI COMMUNICATIONS S.A. avea sediul social la adresa HAȚEGANA Nr. 8, CAMERA 1, București Sectorul 4, Jud. București, 40572.
Nu. GRAFFITI COMMUNICATIONS S.A. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].