ActivăSRL

GRAF SRL

Str. Progresului Nr. 36, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 530240

CAEN 3312: Repararea și întreținerea mașinilor

CUI
5147127
Reg. Com.
J19/66/1994
Înființată
19 ianuarie 1994
Vechime
32 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
4 mii lei
Profit net 2025
3 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 01.02.1994

Rezumat

Pe scurt

GRAF SRL (CUI 5147127) este o societate cu răspundere limitată activă din Miercurea Ciuc, județul Harghita, înființată în 1994. Activitatea principală este Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN 3312).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 4.383 lei (+22% față de 2024) și un profit net de 2.506 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
5147127
Nr. Reg. Com.
J19/66/1994
EUID
ROONRC.J19/66/1994
Cod CAEN principal
3312 - Repararea și întreținerea mașinilor
Data înființării
19 ianuarie 1994
Vechime
32 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Progresului Nr. 36, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 530240

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PAT••• I•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+21,5% față de 2024

4.383 RON

2024: 3.606 RON

025k50k75k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 89.655 RONAnul 2017: 29.301 RONAnul 2018: 25.287 RONAnul 2019: 12.282 RONAnul 2020: 12.824 RONAnul 2021: 12.081 RONAnul 2022: 7.724 RONAnul 2023: 6.421 RONAnul 2024: 3.606 RONAnul 2025: 4.383 RON

Profit net 2025

-4,8% față de 2024

2.506 RON

2024: 2.633 RON

-20k-10k010k20k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -11.986 RONAnul 2017: 11.345 RONAnul 2018: 341 RONAnul 2019: 389 RONAnul 2020: -572 RONAnul 2021: 1.416 RONAnul 2022: 3.444 RONAnul 2023: 428 RONAnul 2024: 2.633 RONAnul 2025: 2.506 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    4 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    4 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    428 lei
    Angajați
    0
  • 2022

    Cifra de afaceri
    8 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    12 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    13 mii lei
    Profit net
    -572 lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    12 mii lei
    Profit net
    389 lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    25 mii lei
    Profit net
    341 lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    29 mii lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    90 mii lei
    Profit net
    -12 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
57%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 57,2 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,14Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 14% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
62%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

62% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  2. 2025

    Stare nouă la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  3. Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  4. 2017

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 1997

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1994 - 1994)
  1. 1994

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/66/1994.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GRAF SRL

Este GRAF SRL activă?

Da. GRAF SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a GRAF SRL?

Cifra de afaceri a GRAF SRL în 2025 a fost de 4.383 lei, în creștere cu 22% față de 2024.

Ce profit a avut GRAF SRL în 2025?

În 2025, GRAF SRL a înregistrat un profit net de 2.506 lei.

Ce activitate are GRAF SRL?

Activitatea principală a GRAF SRL este Repararea și întreținerea mașinilor (CAEN 3312).

Unde are sediul GRAF SRL?

GRAF SRL are sediul social la adresa Str. Progresului Nr. 36, Mun. Miercurea Ciuc, Jud. Harghita, 530240.

GRAF SRL este plătitoare de TVA?

Da. GRAF SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

GRAF SRL are datorii la ANAF?

Nu. GRAF SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GRAF SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].