Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 77,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GORAST SRL (CUI 26513360) este o societate cu răspundere limitată activă din Brașov, înființată în 2010. Activitatea principală este Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 620.015 lei (+17% față de 2024) și un profit net de 481.508 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 135.096 lei |
| 2017 | 198.080 lei |
| 2018 | 182.529 lei |
| 2019 | 273.114 lei |
| 2020 | 329.497 lei |
| 2021 | 412.942 lei |
| 2022 | 452.575 lei |
| 2023 | 459.658 lei |
| 2024 | 528.319 lei |
| 2025 | 620.015 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 620.015 | 528.319 | 459.658 | 452.575 | 412.942 | 329.497 | 273.114 | 182.529 | 198.080 | 135.096 |
| Profit net | 481.508 | 409.498 | 347.254 | 356.503 | 318.999 | 230.254 | 179.945 | 91.264 | 120.006 | 78.270 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 1.946 | 2.423 | 2.900 | 3.376 | - | 14.361 | 48.828 | 84.060 | 113.650 | 146.913 |
| Active circulante | 494.541 | 419.032 | 351.694 | 357.524 | 320.447 | 218.963 | 138.389 | 27.923 | 60.843 | 27.687 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | 78 | - |
| Creanțe | 342.465 | 303.395 | 277.106 | 273.937 | - | - | 700 | - | 7.056 | 8.932 |
| Datorii | 9.999 | 12.663 | 8.439 | 5.566 | 6.038 | 4.198 | 8.608 | 20.479 | 54.311 | 96.122 |
| Capitaluri proprii | 486.548 | 409.738 | 347.494 | 356.743 | 319.239 | 230.494 | 180.185 | 91.504 | 120.246 | 78.510 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 77,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 49,46 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
2% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GORAST SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GORAST SRL în 2025 a fost de 620.015 lei, în creștere cu 17% față de 2024.
În 2025, GORAST SRL a înregistrat un profit net de 481.508 lei.
Activitatea principală a GORAST SRL este Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).
GORAST SRL are sediul social la adresa NICOPOLE Nr. 4, Ap. 1, Municipiul Brașov, Jud. Brașov, 500058.
Nu. GORAST SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. GORAST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].