ActivăSRL

GOMAS SRL

Str. Avram Iancu Nr. 7, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420029

CAEN 7112: Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

CUI
565870
Reg. Com.
J06/348/1992
Înființată
20 martie 1992
Vechime
34 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
348 mii lei
Profit net 2025
72 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 18.02.1993

Rezumat

Pe scurt

GOMAS SRL (CUI 565870) este o societate cu răspundere limitată activă din Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1992. Activitatea principală este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 348.367 lei (-2% față de 2024) și un profit net de 71.840 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
565870
Nr. Reg. Com.
J06/348/1992
EUID
ROONRC.J06/348/1992
Cod CAEN principal
7112 - Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Data înființării
20 martie 1992
Vechime
34 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Avram Iancu Nr. 7, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420029

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GONDO••• BOG••• GABR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-2,0% față de 2024

348.367 RON

2024: 355.329 RON

0200k400k600k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 180.823 RONAnul 2017: 264.490 RONAnul 2018: 233.283 RONAnul 2019: 351.054 RONAnul 2020: 153.472 RONAnul 2021: 235.128 RONAnul 2022: 384.446 RONAnul 2023: 472.186 RONAnul 2024: 355.329 RONAnul 2025: 348.367 RON

Profit net 2025

-33,3% față de 2024

71.840 RON

2024: 107.657 RON

050k100k150k200k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 98.876 RONAnul 2017: 196.593 RONAnul 2018: 55.128 RONAnul 2019: 106.228 RONAnul 2020: 2.483 RONAnul 2021: 73.300 RONAnul 2022: 142.851 RONAnul 2023: 143.184 RONAnul 2024: 107.657 RONAnul 2025: 71.840 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    348 mii lei
    Profit net
    72 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    355 mii lei
    Profit net
    108 mii lei
    Angajați
    2
  • 2023

    Cifra de afaceri
    472 mii lei
    Profit net
    143 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    384 mii lei
    Profit net
    143 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    235 mii lei
    Profit net
    73 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    153 mii lei
    Profit net
    2 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    351 mii lei
    Profit net
    106 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    233 mii lei
    Profit net
    55 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    264 mii lei
    Profit net
    197 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    181 mii lei
    Profit net
    99 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
21%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 20,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăIndisponibil
—
2021202220232024

Nu se poate calcula: firma nu a raportat datorii în acest an.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
-11%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

-11% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2018

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 2017

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 1992

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/348/1992.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GOMAS SRL

Este GOMAS SRL activă?

Da. GOMAS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a GOMAS SRL?

Cifra de afaceri a GOMAS SRL în 2025 a fost de 348.367 lei, în scădere cu 2% față de 2024.

Ce profit a avut GOMAS SRL în 2025?

În 2025, GOMAS SRL a înregistrat un profit net de 71.840 lei.

Ce activitate are GOMAS SRL?

Activitatea principală a GOMAS SRL este Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea (CAEN 7112).

Unde are sediul GOMAS SRL?

GOMAS SRL are sediul social la adresa Str. Avram Iancu Nr. 7, Mun. Bistrița, Jud. Bistrița-Năsăud, 420029.

GOMAS SRL este plătitoare de TVA?

Da. GOMAS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

GOMAS SRL are datorii la ANAF?

Nu. GOMAS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GOMAS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].