Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 31,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GOANA POINT SRL (CUI 35420139) este o societate cu răspundere limitată activă din Iași, înființată în 2016. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN 4772).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 175.836 lei (-5,3% față de 2024) și un profit net de 54.917 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | - |
| 2017 | - |
| 2018 | - |
| 2019 | 9.025 lei |
| 2020 | 15.082 lei |
| 2021 | 2.081 lei |
| 2022 | 46.530 lei |
| 2023 | 91.152 lei |
| 2024 | 185.769 lei |
| 2025 | 175.836 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 175.836 | 185.769 | 91.152 | 46.530 | 2.081 | 15.082 | 9.025 | - | - | - |
| Profit net | 54.917 | 93.301 | 49.120 | 10.847 | 1.993 | 12.519 | 7.313 | 0 | -79 | -871 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | 0 | 0 | - | - | - |
| Active imobilizate | - | - | - | - | - | 0 | 0 | - | - | 79 |
| Active circulante | 74.418 | 182.834 | 92.743 | 34.667 | 21.862 | 19.911 | 7.989 | 200 | 200 | 200 |
| Stocuri | - | 189 | 8.618 | 3.826 | - | 0 | 0 | - | - | - |
| Creanțe | 41.835 | 113.698 | 70.015 | 19.969 | 11.307 | 9.170 | 0 | - | - | - |
| Datorii | 19.261 | 8.491 | 11.701 | 2.745 | 787 | 830 | 1.427 | 951 | 950 | 950 |
| Capitaluri proprii | 55.157 | 174.343 | 81.042 | 31.922 | 21.075 | 19.081 | 6.562 | -751 | -750 | -671 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 31,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,86 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
26% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GOANA POINT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GOANA POINT SRL în 2025 a fost de 175.836 lei, în scădere cu 5,3% față de 2024.
În 2025, GOANA POINT SRL a înregistrat un profit net de 54.917 lei.
Activitatea principală a GOANA POINT SRL este Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele (CAEN 4772).
GOANA POINT SRL are sediul social la adresa INDEPENDENȚEI Nr. 13, Bl. D2, TRONSON 1, MEZANIN, Municipiul Iași, Jud. Iași.
Nu. GOANA POINT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. GOANA POINT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].