ActivăSRL

GMI CONSTRUCT SRL

Nr. 295, Sat Crainimăt Com. Şieu-Măgheruş, Jud. Bistriţa-Năsăud, 427298

CAEN 2223: Fabricarea de uși și ferestre din material plastic

CUI
31222899
Reg. Com.
J06/79/2013
Înființată
13 februarie 2013
Vechime
13 ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
21,5 mil. lei
Profit net 2025
1,2 mil. lei
Angajați 2025
38

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 13.02.2013

Rezumat

Pe scurt

GMI CONSTRUCT SRL (CUI 31222899) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Crainimăt, comuna Șieu-Măgheruș, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 2013. Activitatea principală este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 21,5 mil. lei (-12% față de 2024) și un profit net de 1,24 mil. lei, cu 38 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
31222899
Nr. Reg. Com.
J06/79/2013
EUID
ROONRC.J2013000079062
Cod CAEN principal
2223 - Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
Data înființării
13 februarie 2013
Vechime
13 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Nr. 295, Sat Crainimăt Com. Şieu-Măgheruş, Jud. Bistriţa-Năsăud, 427298

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MOLDO••• R•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-11,6% față de 2024

21.536.157 RON

2024: 24.350.810 RON

010 mil20 mil30 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 76.890 RONAnul 2017: 524.662 RONAnul 2018: 3.089.744 RONAnul 2019: 8.715.066 RONAnul 2020: 9.184.555 RONAnul 2021: 13.931.590 RONAnul 2022: 24.105.255 RONAnul 2023: 22.744.921 RONAnul 2024: 24.350.810 RONAnul 2025: 21.536.157 RON

Profit net 2025

-8,4% față de 2024

1.243.385 RON

2024: 1.356.912 RON

01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 43.057 RONAnul 2017: 371.403 RONAnul 2018: 303.655 RONAnul 2019: 787.489 RONAnul 2020: 714.397 RONAnul 2021: 1.246.936 RONAnul 2022: 1.750.591 RONAnul 2023: 1.076.365 RONAnul 2024: 1.356.912 RONAnul 2025: 1.243.385 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    21,5 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    38
  • 2024

    Cifra de afaceri
    24,4 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    41
  • 2023

    Cifra de afaceri
    22,7 mil. lei
    Profit net
    1,1 mil. lei
    Angajați
    31
  • 2022

    Cifra de afaceri
    24,1 mil. lei
    Profit net
    1,8 mil. lei
    Angajați
    36
  • 2021

    Cifra de afaceri
    13,9 mil. lei
    Profit net
    1,2 mil. lei
    Angajați
    28
  • 2020

    Cifra de afaceri
    9,2 mil. lei
    Profit net
    714 mii lei
    Angajați
    12
  • 2019

    Cifra de afaceri
    8,7 mil. lei
    Profit net
    787 mii lei
    Angajați
    16
  • 2018

    Cifra de afaceri
    3,1 mil. lei
    Profit net
    304 mii lei
    Angajați
    8
  • 2017

    Cifra de afaceri
    525 mii lei
    Profit net
    371 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    77 mii lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
5,8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,19Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,19 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
67%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

67% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2020

    Stare încheiată la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2016, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant

  4. 2017

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Schimbarea denumirii

    GMI CONSTRUCT SRL-D → GMI CONSTRUCT SRL

  6. Stare nouă la ONRC: Pierdere, la data de 31.12.2016, a calității de microîntreprindere aparținând întreprinzătorului debutant

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 2013 - 2016)
  1. 2016

    Schimbarea denumirii

    REAL MMX HOTCUTURE SRL-D → GMI CONSTRUCT SRL-D

  2. 2013

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/79/2013.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GMI CONSTRUCT SRL

Este GMI CONSTRUCT SRL activă?

Da. GMI CONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a GMI CONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a GMI CONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 21.536.157 lei (21,5 mil. lei), în scădere cu 12% față de 2024.

Ce profit a avut GMI CONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, GMI CONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 1,24 mil. lei (1.243.385 lei).

Ce activitate are GMI CONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a GMI CONSTRUCT SRL este Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

Unde are sediul GMI CONSTRUCT SRL?

GMI CONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Nr. 295, Sat Crainimăt Com. Șieu-Măgheruș, Jud. Bistrița-Năsăud, 427298.

GMI CONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Da. GMI CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

GMI CONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. GMI CONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GMI CONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].