Marjă netă
SlabFirma a pierdut 133,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GMCT CONSTRUCTII SRL (CUI 37863680) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Țiu, Comuna Cernătești, județul Dolj, înființată în 2017. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 127.605 lei (-83% față de 2024) și o pierdere netă de 170.687 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA. Figurează în lista ANAF a debitorilor cu obligații restante.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2017 | 11.500 lei |
| 2018 | 144.825 lei |
| 2019 | 36.080 lei |
| 2020 | 320.121 lei |
| 2021 | 88.417 lei |
| 2022 | 297.168 lei |
| 2023 | 1.139.976 lei |
| 2024 | 760.528 lei |
| 2025 | 127.605 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 127.605 | 760.528 | 1.139.976 | 297.168 | 88.417 | 320.121 | 36.080 | 144.825 | 11.500 |
| Profit net | -170.687 | 93.010 | 440.371 | -251.732 | -388.482 | 78.798 | -99.771 | 46.940 | -17.027 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 8 | 10 | 12 | 11 | 5 | 4 | 4 | 2 |
| Active imobilizate | 2.708 | 3.958 | 1.146 | 3.162 | 6.461 | 5.271 | - | 31 | 92 |
| Active circulante | 43.392 | 212.088 | 207.519 | 12.529 | 9.629 | 55.627 | 7.617 | 41.566 | 2.041 |
| Stocuri | 619 | 619 | 768 | 4.223 | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 19.705 | 54.104 | 13.220 | 8.220 | 8.953 | 50.663 | 7.157 | 3.000 | - |
| Datorii | 314.480 | 313.739 | 401.246 | 646.765 | 395.432 | 51.758 | 77.275 | 11.484 | 18.960 |
| Capitaluri proprii | -268.380 | -97.693 | -190.703 | -631.074 | -379.342 | 9.140 | -69.658 | 30.113 | -16.827 |
Firma a pierdut 133,8 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 14% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
682% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GMCT CONSTRUCTII SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GMCT CONSTRUCTII SRL în 2025 a fost de 127.605 lei, în scădere cu 83% față de 2024.
În 2025, GMCT CONSTRUCTII SRL a înregistrat o pierdere netă de 170.687 lei.
Activitatea principală a GMCT CONSTRUCTII SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
GMCT CONSTRUCTII SRL are sediul social la adresa Sat Țiu, Comuna Cernătești, Jud. Dolj, 207189.
Da. GMCT CONSTRUCTII SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Da. GMCT CONSTRUCTII SRL figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].