ActivăSRL

GLX PLUS SRL

Drm FERMEI Nr. 91B, Bl. 3, Ap. 1A, Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni, Jud. Ilfov, 77160

CAEN 4100: Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
32654747
Reg. Com.
J2014000078231
Înființată
15 ianuarie 2014
Vechime
12 ani, 9 luni
Cifra de afaceri 2021
271 mii lei
Profit net 2021
165 mii lei
Angajați 2021
2

Situație fiscală (ANAF)

  • Inactivă fiscal (ANAF)
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 15.01.2014

Rezumat

Pe scurt

GLX PLUS SRL (CUI 32654747) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Popești Leordeni Orș. Popești-Leordeni, județul Ilfov, înființată în 2014. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

În 2021 a raportat o cifră de afaceri de 270.675 lei (+24% față de 2020) și un profit net de 165.083 lei, cu 2 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
32654747
Nr. Reg. Com.
J2014000078231
EUID
ROONRC.J2014000078231
Cod CAEN principal
4100 - Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
15 ianuarie 2014
Vechime
12 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Drm FERMEI Nr. 91B, Bl. 3, Ap. 1A, Sat Popeşti Leordeni Orş. Popeşti-Leordeni, Jud. Ilfov, 77160

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MOIS••• ADRI••• EL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2014 - 2021, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2021

+23,7% față de 2020

270.675 RON

2020: 218.840 RON

0100k200k300k20142015201620172018201920202021Anul 2014: 50.205 RONAnul 2015: 151.225 RONAnul 2016: 19.812 RONAnul 2017: 21.984 RONAnul 2018: 220.415 RONAnul 2019: 192.276 RONAnul 2020: 218.840 RONAnul 2021: 270.675 RON

Profit net 2021

-16,3% față de 2020

165.083 RON

2020: 197.244 RON

-100k0100k200k300k20142015201620172018201920202021Anul 2014: -49.268 RONAnul 2015: 3 RONAnul 2016: -58.268 RONAnul 2017: 1.167 RONAnul 2018: 211.017 RONAnul 2019: 2.912 RONAnul 2020: 197.244 RONAnul 2021: 165.083 RON

Evoluție pe ani

  • 2021

    Cifra de afaceri
    271 mii lei
    Profit net
    165 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    219 mii lei
    Profit net
    197 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    192 mii lei
    Profit net
    3 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    220 mii lei
    Profit net
    211 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    22 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    20 mii lei
    Profit net
    -58 mii lei
    Angajați
    3
  • 2015

    Cifra de afaceri
    151 mii lei
    Profit net
    3 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    50 mii lei
    Profit net
    -49 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2021

Marjă netăBun
61%Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 61 de lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,11Față de anul anterior: în scădere
20172018201920202021

Activele circulante acoperă doar 11% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
898%Față de anul anterior: în creștere
20172018201920202021

898% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2018

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2015

    Schimbarea denumirii

    GALAXY NEW CONCEPT SRL → GLX PLUS SRL

  5. 2014

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Ilfov cu nr. J23/78/2014.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GLX PLUS SRL

Este GLX PLUS SRL activă?

Da. GLX PLUS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a GLX PLUS SRL?

Cifra de afaceri a GLX PLUS SRL în 2021 a fost de 270.675 lei, în creștere cu 24% față de 2020.

Ce profit a avut GLX PLUS SRL în 2021?

În 2021, GLX PLUS SRL a înregistrat un profit net de 165.083 lei.

Ce activitate are GLX PLUS SRL?

Activitatea principală a GLX PLUS SRL este Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

Unde are sediul GLX PLUS SRL?

GLX PLUS SRL are sediul social la adresa Drm FERMEI Nr. 91B, Bl. 3, Ap. 1A, Sat Popești Leordeni Orș. Popești-Leordeni, Jud. Ilfov, 77160.

GLX PLUS SRL este plătitoare de TVA?

Nu. GLX PLUS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

GLX PLUS SRL are datorii la ANAF?

Nu. GLX PLUS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GLX PLUS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].