RadiatăSRL

GLIMMER SOFTWARE SRL

Aleea Răşinari Nr. 2, Sc. 1, Ap. 38, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400457

CAEN 6201: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CUI
33417277
Reg. Com.
J12/2256/2014
Înființată
24 iulie 2014
Vechime
12 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2018
140 mii lei
Profit net 2018
70 mii lei
Angajați 2018
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 28.11.2019

Rezumat

Pe scurt

GLIMMER SOFTWARE SRL (CUI 33417277) a fost o societate cu răspundere limitată din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2014 și radiată în 2019. Activitatea principală era Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Ultimul bilanț, din 2018, arată o cifră de afaceri de 139.562 lei (+16% față de 2017) și un profit net de 69.709 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
33417277
Nr. Reg. Com.
J12/2256/2014
EUID
ROONRC.J12/2256/2014
Cod CAEN principal
6201 - Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
24 iulie 2014
Vechime
12 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Aleea Răşinari Nr. 2, Sc. 1, Ap. 38, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400457

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BUZ••• SO•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2014 - 2018, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2018

+16,3% față de 2017

139.562 RON

2017: 120.022 RON

050k100k150k20142015201620172018Anul 2014: 24.264 RONAnul 2015: 15.442 RONAnul 2016: 102.323 RONAnul 2017: 120.022 RONAnul 2018: 139.562 RON

Profit net 2018

+7,1% față de 2017

69.709 RON

2017: 65.074 RON

025k50k75k100k20142015201620172018Anul 2014: 14.992 RONAnul 2015: 0 RONAnul 2016: 83.279 RONAnul 2017: 65.074 RONAnul 2018: 69.709 RON

Evoluție pe ani

  • 2018

    Cifra de afaceri
    140 mii lei
    Profit net
    70 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    120 mii lei
    Profit net
    65 mii lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    102 mii lei
    Profit net
    83 mii lei
    Angajați
    -
  • 2015

    Cifra de afaceri
    15 mii lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    24 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2018

Marjă netăBun
50%Față de anul anterior: în scădere
20142015201620172018

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 49,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
4,18Față de anul anterior: în creștere
20142015201620172018

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,18 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
14%Față de anul anterior: în scădere
20142015201620172018

14% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Stare încheiată la ONRC: Dizolvare

  2. 2019

    Radierea din Registrul Comerțului

  3. Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  4. Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  5. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  6. 2018

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

Vezi toată cronologia (3 evenimente în plus, 2014 - 2016)
  1. 2016

    Cel mai mare profit net din istoric

  2. 2015

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  3. 2014

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/2256/2014.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GLIMMER SOFTWARE SRL

Este GLIMMER SOFTWARE SRL activă?

Nu. GLIMMER SOFTWARE SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2019.

Care este cifra de afaceri a GLIMMER SOFTWARE SRL?

Cifra de afaceri a GLIMMER SOFTWARE SRL în 2018 a fost de 139.562 lei, în creștere cu 16% față de 2017.

Ce profit a avut GLIMMER SOFTWARE SRL în 2018?

În 2018, GLIMMER SOFTWARE SRL a înregistrat un profit net de 69.709 lei.

Câți angajați avea GLIMMER SOFTWARE SRL?

Conform bilanțului pe 2018, GLIMMER SOFTWARE SRL a avut în medie 1 angajat (față de 2 angajați în 2017).

Ce activitate avea GLIMMER SOFTWARE SRL?

Activitatea principală a GLIMMER SOFTWARE SRL era Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Unde avea sediul GLIMMER SOFTWARE SRL?

GLIMMER SOFTWARE SRL avea sediul social la adresa Aleea Rășinari Nr. 2, Sc. 1, Ap. 38, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400457.

GLIMMER SOFTWARE SRL are datorii la ANAF?

Nu. GLIMMER SOFTWARE SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GLIMMER SOFTWARE SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].