Marjă netă
IndisponibilNu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GIMACOTI SRL (CUI 16333168) este o societate cu răspundere limitată activă din Marghita, județul Bihor, înființată în 2004. Activitatea principală este Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).
În 2025 nu a raportat cifră de afaceri, dar a înregistrat o pierdere netă de 141.172 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 3.158.485 lei |
| 2017 | 4.227.916 lei |
| 2018 | 5.920.160 lei |
| 2019 | 5.656.775 lei |
| 2020 | 3.313.335 lei |
| 2021 | 4.819.444 lei |
| 2022 | 4.496.473 lei |
| 2023 | 4.995.571 lei |
| 2024 | 714.380 lei |
| 2025 | 0 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 | 714.380 | 4.995.571 | 4.496.473 | 4.819.444 | 3.313.335 | 5.656.775 | 5.920.160 | 4.227.916 | 3.158.485 |
| Profit net | -141.172 | 258.967 | 1.171.204 | 706.641 | 1.553.257 | 253.116 | 1.405.365 | 2.133.662 | 977.785 | -318.814 |
| Număr mediu de angajați | - | 9 | 51 | 51 | 50 | 51 | 86 | 90 | 96 | 108 |
| Active imobilizate | 122.887 | 278.312 | 1.945.571 | 2.832.493 | 4.307.660 | 2.270.181 | 2.213.386 | 976.416 | 124.385 | 223.531 |
| Active circulante | 564.199 | 489.981 | 1.895.888 | 1.300.955 | 1.180.620 | 1.490.002 | 1.340.374 | 1.774.664 | 1.345.825 | 1.159.003 |
| Stocuri | 368.990 | 368.990 | 399.806 | 432.514 | 434.398 | 451.266 | 469.693 | 438.684 | 433.328 | 454.150 |
| Creanțe | 191.171 | 84.466 | 684.097 | 506.735 | 454.044 | 360.734 | 468.695 | 906.243 | 369.177 | 747.757 |
| Datorii | 286.171 | 226.206 | 1.200.290 | 1.403.700 | 1.487.081 | 1.038.557 | 886.304 | 614.567 | 800.645 | 1.690.755 |
| Capitaluri proprii | 400.915 | 542.087 | 2.641.169 | 2.729.748 | 4.001.199 | 2.721.626 | 2.667.456 | 2.136.513 | 669.565 | -308.221 |
Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,97 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
42% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GIMACOTI SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
În 2025, GIMACOTI SRL a înregistrat o pierdere netă de 141.172 lei.
Activitatea principală a GIMACOTI SRL este Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).
GIMACOTI SRL are sediul social la adresa Str. ARÁNY JÁNOS Nr. 72, CF 48, CAD.21., Municipiul Marghita, Jud. Bihor, 415300.
Da. GIMACOTI SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. GIMACOTI SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].