Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 14,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GHERMAN SRL (CUI 10962053) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 1998. Activitatea principală este Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 753.518 lei (+25% față de 2024) și un profit net de 110.407 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 143.735 lei |
| 2017 | 106.925 lei |
| 2018 | 67.505 lei |
| 2019 | 88.090 lei |
| 2020 | 27.070 lei |
| 2021 | 36.915 lei |
| 2022 | 121.751 lei |
| 2023 | 419.860 lei |
| 2024 | 601.675 lei |
| 2025 | 753.518 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 753.518 | 601.675 | 419.860 | 121.751 | 36.915 | 27.070 | 88.090 | 67.505 | 106.925 | 143.735 |
| Profit net | 110.407 | 14.522 | 110.926 | 15.203 | -8.039 | -26.880 | -22.946 | -18.834 | -39.733 | -27.724 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 2 | 1 | 1 | 1 | 3 | 2 | 3 | 5 |
| Active imobilizate | 4.877 | 5.444 | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 335.686 | 182.593 | 206.446 | 80.343 | 51.060 | 57.860 | 59.261 | 56.237 | 66.677 | 87.184 |
| Stocuri | 118.961 | 117.581 | 82.384 | 25.950 | 3.966 | 3.501 | 4.008 | 4.184 | 7.083 | 6.774 |
| Creanțe | 135.846 | 37.148 | 41.216 | 42.706 | 41.918 | 50.473 | 53.469 | 48.371 | 57.348 | 76.986 |
| Datorii | 229.738 | 168.997 | 201.466 | 186.204 | 172.123 | 170.884 | 145.405 | 119.435 | 111.041 | 91.815 |
| Capitaluri proprii | 111.067 | 19.587 | 5.065 | -105.861 | -121.063 | -113.024 | -86.144 | -63.198 | -44.364 | -4.631 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 14,7 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,46 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
67% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GHERMAN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GHERMAN SRL în 2025 a fost de 753.518 lei, în creștere cu 25% față de 2024.
În 2025, GHERMAN SRL a înregistrat un profit net de 110.407 lei.
Activitatea principală a GHERMAN SRL este Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).
GHERMAN SRL are sediul social la adresa ANASTASIE PANU Nr. 23, Bl. D6, Sc. 1, Et. 3, Ap. 16, București Sectorul 3, Jud. București, 31162.
Da. GHERMAN SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. GHERMAN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].