ActivăSRL

GEVISON SRL

, Sat Truşeşti Com. Truşeşti, Jud. Botoşani, 717400

CAEN 5611: Restaurante

CUI
10136655
Reg. Com.
J1997000249072
Înființată
28 iulie 1997
Vechime
29 de ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
250 mii lei
Profit net 2025
9 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 29.01.1998

Rezumat

Pe scurt

GEVISON SRL (CUI 10136655) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Trușești, județul Botoșani, înființată în 1997. Activitatea principală este Restaurante (CAEN 5611).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 250.220 lei (+18% față de 2024) și un profit net de 9.059 lei, cu 3 angajați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
10136655
Nr. Reg. Com.
J1997000249072
EUID
ROONRC.J1997000249072
Cod CAEN principal
5611 - Restaurante
Data înființării
28 iulie 1997
Vechime
29 de ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
, Sat Truşeşti Com. Truşeşti, Jud. Botoşani, 717400

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • PA••• COSTA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+17,5% față de 2024

250.220 RON

2024: 212.936 RON

0100k200k300k2015201620172018201920202022202320242025Anul 2015: 4.623 RONAnul 2016: 0 RONAnul 2017: 105.578 RONAnul 2018: 143.720 RONAnul 2019: 126.301 RONAnul 2020: 41.140 RONAnul 2022: 83.060 RONAnul 2023: 175.450 RONAnul 2024: 212.936 RONAnul 2025: 250.220 RON

Profit net 2025

-64,5% față de 2024

9.059 RON

2024: 25.525 RON

-20k020k40k60k80k2015201620172018201920202022202320242025Anul 2015: 0 RONAnul 2016: 0 RONAnul 2017: 6.570 RONAnul 2018: 11.356 RONAnul 2019: -4.737 RONAnul 2020: -791 RONAnul 2022: -1.064 RONAnul 2023: 72.215 RONAnul 2024: 25.525 RONAnul 2025: 9.059 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    250 mii lei
    Profit net
    9 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    213 mii lei
    Profit net
    26 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    175 mii lei
    Profit net
    72 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    83 mii lei
    Profit net
    -1 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    41 mii lei
    Profit net
    -791 lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    126 mii lei
    Profit net
    -5 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    144 mii lei
    Profit net
    11 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    106 mii lei
    Profit net
    7 mii lei
    Angajați
    3
  • 2016

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -
  • 2015

    Cifra de afaceri
    5 mii lei
    Profit net
    0 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
3,6%Față de anul anterior: în scădere
20202022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
1,57Față de anul anterior: în creștere
20202022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,57 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareAtenție
64%Față de anul anterior: în scădere
20202022202320242025

64% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2023

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2002

    Încetarea înregistrării în scopuri de TVA

  5. 1998

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. 1997

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Botoșani cu nr. J7/249/1997.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GEVISON SRL

Este GEVISON SRL activă?

Da. GEVISON SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a GEVISON SRL?

Cifra de afaceri a GEVISON SRL în 2025 a fost de 250.220 lei, în creștere cu 18% față de 2024.

Ce profit a avut GEVISON SRL în 2025?

În 2025, GEVISON SRL a înregistrat un profit net de 9.059 lei.

Ce activitate are GEVISON SRL?

Activitatea principală a GEVISON SRL este Restaurante (CAEN 5611).

Unde are sediul GEVISON SRL?

GEVISON SRL are sediul social la adresa , Sat Trușești Com. Trușești, Jud. Botoșani, 717400.

GEVISON SRL este plătitoare de TVA?

Nu. GEVISON SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

GEVISON SRL are datorii la ANAF?

Nu. GEVISON SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GEVISON SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].