Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GEROM TOUR SRL (CUI 9122044) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 5), înființată în 1997. Activitatea principală este Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,83 mil. lei (+15% față de 2024) și un profit net de 91.994 lei, cu 6 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 609.947 lei |
| 2017 | 741.149 lei |
| 2018 | 1.379.230 lei |
| 2019 | 1.624.582 lei |
| 2020 | 1.460.642 lei |
| 2021 | 1.030.240 lei |
| 2022 | 1.478.784 lei |
| 2023 | 1.543.469 lei |
| 2024 | 1.585.500 lei |
| 2025 | 1.825.206 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.825.206 | 1.585.500 | 1.543.469 | 1.478.784 | 1.030.240 | 1.460.642 | 1.624.582 | 1.379.230 | 741.149 | 609.947 |
| Profit net | 91.994 | 356.030 | 41.059 | 133.489 | 39.255 | 380.865 | 563.312 | 406.272 | 130.231 | -34.858 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 6 | 6 | 8 | 9 | 8 | 8 | 6 |
| Active imobilizate | 614.795 | 432.052 | 328.221 | 427.334 | 654.649 | 818.352 | 788.645 | 150.010 | 172.745 | 150.302 |
| Active circulante | 567.823 | 788.622 | 539.471 | 436.133 | 331.965 | 316.443 | 175.227 | 407.257 | 247.116 | 143.845 |
| Stocuri | 14.842 | 12.443 | 15.833 | 0 | 731 | 1.270 | 6.924 | 80.522 | 0 | 0 |
| Creanțe | 256.990 | 244.068 | 311.325 | 215.325 | 191.307 | 188.157 | 120.158 | 162.941 | 79.597 | 86.829 |
| Datorii | 734.083 | 588.320 | 391.369 | 422.742 | 379.378 | 566.814 | 776.756 | 933.464 | 1.202.329 | 1.206.846 |
| Capitaluri proprii | 448.535 | 632.354 | 476.323 | 440.725 | 607.236 | 567.981 | 187.116 | -376.197 | -782.468 | -912.699 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 77% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
62% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GEROM TOUR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GEROM TOUR SRL în 2025 a fost de 1.825.206 lei (1,83 mil. lei), în creștere cu 15% față de 2024.
În 2025, GEROM TOUR SRL a înregistrat un profit net de 91.994 lei.
Activitatea principală a GEROM TOUR SRL este Alte lucrări speciale de construcții n.c.a. (CAEN 4399).
GEROM TOUR SRL are sediul social la adresa TUTUNARI Nr. 14, SPATIUL 1, București Sectorul 5, Jud. București, 52083.
Da. GEROM TOUR SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. GEROM TOUR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].