ActivăSRL

GERO-TECH SRL

Str. Iuliu Hossu Nr. 14, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420097

CAEN 4614: Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane

CUI
8864398
Reg. Com.
J06/324/1996
Înființată
26 august 1996
Vechime
30 de ani, 1 lună
Cifra de afaceri 2025
392 mii lei
Profit net 2025
-63 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 17.10.1996

Rezumat

Pe scurt

GERO-TECH SRL (CUI 8864398) este o societate cu răspundere limitată activă din Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1996. Activitatea principală este Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN 4614).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 392.077 lei (-14% față de 2024) și o pierdere netă de 62.615 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
8864398
Nr. Reg. Com.
J06/324/1996
EUID
ROONRC.J06/324/1996
Cod CAEN principal
4614 - Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane
Data înființării
26 august 1996
Vechime
30 de ani, 1 lună
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Iuliu Hossu Nr. 14, Mun. Bistriţa, Jud. Bistriţa-Năsăud, 420097

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0263••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (2)
  • PRZIBY••• JO••• CHRIST•••
  • ••• AL••• MAGDAL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-13,6% față de 2024

392.077 RON

2024: 453.865 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.131.138 RONAnul 2017: 1.238.513 RONAnul 2018: 2.051.204 RONAnul 2019: 2.457.568 RONAnul 2020: 1.031.460 RONAnul 2021: 673.186 RONAnul 2022: 1.699.705 RONAnul 2023: 1.186.703 RONAnul 2024: 453.865 RONAnul 2025: 392.077 RON

Profit net 2025

-3,7% față de 2024

-62.615 RON

2024: -60.367 RON

-100k0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -23.552 RONAnul 2017: 121 RONAnul 2018: 75.557 RONAnul 2019: 255.662 RONAnul 2020: 4.402 RONAnul 2021: -90.749 RONAnul 2022: 97.981 RONAnul 2023: 92.500 RONAnul 2024: -60.367 RONAnul 2025: -62.615 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    392 mii lei
    Profit net
    -63 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    454 mii lei
    Profit net
    -60 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    93 mii lei
    Angajați
    2
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,7 mil. lei
    Profit net
    98 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    673 mii lei
    Profit net
    -91 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,0 mil. lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    2
  • 2019

    Cifra de afaceri
    2,5 mil. lei
    Profit net
    256 mii lei
    Angajați
    2
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    76 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    121 lei
    Angajați
    2
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    -24 mii lei
    Angajați
    3

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-16%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Firma a pierdut 16 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,04Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,04 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
83%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

83% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2019

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2009

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2003

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. 1996

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bistrița-Năsăud cu nr. J6/324/1996.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GERO-TECH SRL

Este GERO-TECH SRL activă?

Da. GERO-TECH SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a GERO-TECH SRL?

Cifra de afaceri a GERO-TECH SRL în 2025 a fost de 392.077 lei, în scădere cu 14% față de 2024.

Ce profit a avut GERO-TECH SRL în 2025?

În 2025, GERO-TECH SRL a înregistrat o pierdere netă de 62.615 lei.

Ce activitate are GERO-TECH SRL?

Activitatea principală a GERO-TECH SRL este Intermedieri în comerțul cu mașini, echipamente industriale, nave și avioane (CAEN 4614).

Unde are sediul GERO-TECH SRL?

GERO-TECH SRL are sediul social la adresa Str. Iuliu Hossu Nr. 14, Mun. Bistrița, Jud. Bistrița-Năsăud, 420097.

GERO-TECH SRL este plătitoare de TVA?

Da. GERO-TECH SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

GERO-TECH SRL are datorii la ANAF?

Nu. GERO-TECH SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GERO-TECH SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].