DizolvareSRL

GERMAN IT S.R.L.

Str. Mihai Românul Nr. 13, Sc. B, Et. 1, Ap. 93, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

CAEN 6201: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CUI
44672810
Reg. Com.
J06/958/2021
Înființată
30 iulie 2021
Vechime
5 ani, 2 luni
Cifra de afaceri 2025
708 mii lei
Profit net 2025
591 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • dizolvare

Ultimul status ANAF: TRANSFER(SOSIRE) din data 26.09.2024

Rezumat

Pe scurt

GERMAN IT S.R.L. (CUI 44672810) este o societate cu răspundere limitată din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2021. Activitatea principală este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201). Firma este în curs de dizolvare.

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 707.769 lei (+10% față de 2024) și un profit net de 591.319 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
44672810
Nr. Reg. Com.
J06/958/2021
EUID
ROONRC.J2021000958067
Cod CAEN principal
6201 - Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
30 iulie 2021
Vechime
5 ani, 2 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Mihai Românul Nr. 13, Sc. B, Et. 1, Ap. 93, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • GER••• SEBAST••• CĂ•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2021 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+10,2% față de 2024

707.769 RON

2024: 642.201 RON

0200k400k600k800k20212022202320242025Anul 2021: 72.812 RONAnul 2022: 288.787 RONAnul 2023: 635.245 RONAnul 2024: 642.201 RONAnul 2025: 707.769 RON

Profit net 2025

+4,2% față de 2024

591.319 RON

2024: 567.424 RON

0200k400k600k20212022202320242025Anul 2021: 67.860 RONAnul 2022: 269.182 RONAnul 2023: 578.221 RONAnul 2024: 567.424 RONAnul 2025: 591.319 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    708 mii lei
    Profit net
    591 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    642 mii lei
    Profit net
    567 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    635 mii lei
    Profit net
    578 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    289 mii lei
    Profit net
    269 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    73 mii lei
    Profit net
    68 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
84%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 83,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
46,01Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 46,01 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
2,2%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

2,2% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2024

    Mutarea sediului în alt județ

    Bistrița-Năsăud → Cluj. Nr. Reg. Com. nou: J6/958/2021.

  6. 2023

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 2021 - 2021)
  1. 2021

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J6/958/2021.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GERMAN IT S.R.L.

Este GERMAN IT S.R.L. activă?

Nu. GERMAN IT S.R.L. este în curs de dizolvare.

Care este cifra de afaceri a GERMAN IT S.R.L.?

Cifra de afaceri a GERMAN IT S.R.L. în 2025 a fost de 707.769 lei, în creștere cu 10% față de 2024.

Ce profit a avut GERMAN IT S.R.L. în 2025?

În 2025, GERMAN IT S.R.L. a înregistrat un profit net de 591.319 lei.

Ce activitate are GERMAN IT S.R.L.?

Activitatea principală a GERMAN IT S.R.L. este Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Unde are sediul GERMAN IT S.R.L.?

GERMAN IT S.R.L. are sediul social la adresa Str. Mihai Românul Nr. 13, Sc. B, Et. 1, Ap. 93, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj.

GERMAN IT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. GERMAN IT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

GERMAN IT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. GERMAN IT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GERMAN IT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].