Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GERASIS CONSTRUCTII BUCURESTI SRL (CUI 14105040) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 5), înființată în 2001. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
În 2014 a raportat o cifră de afaceri de 230.492 lei (+14% față de 2013) și un profit net de 23.155 lei, cu 4 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2008 | 725.850 lei |
| 2009 | 255.239 lei |
| 2010 | 307.936 lei |
| 2011 | 215.090 lei |
| 2012 | 192.128 lei |
| 2013 | 202.536 lei |
| 2014 | 230.492 lei |
| Indicator | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 230.492 | 202.536 | 192.128 | 215.090 | 307.936 | 255.239 | 725.850 |
| Profit net | 23.155 | -21.403 | 11.457 | -107.239 | 29.283 | -69.213 | 59.652 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 5 | 4 | 4 | 6 | 3 | 11 |
| Active imobilizate | 2.028 | 2.743 | - | - | 11.814 | 30.354 | 48.894 |
| Active circulante | 167.288 | 125.598 | 108.342 | 140.061 | 255.637 | 195.633 | 328.024 |
| Stocuri | - | - | - | - | 6.978 | 4.005 | - |
| Creanțe | 104.945 | 108.109 | 105.465 | 135.087 | 139.160 | 38.041 | 104.730 |
| Datorii | 133.658 | 115.838 | 74.436 | 133.363 | 153.526 | 145.330 | 235.630 |
| Capitaluri proprii | 19.908 | -3.247 | 18.156 | 6.698 | 113.937 | 84.654 | 153.867 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 10 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,25 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
79% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GERASIS CONSTRUCTII BUCURESTI SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GERASIS CONSTRUCTII BUCURESTI SRL în 2014 a fost de 230.492 lei, în creștere cu 14% față de 2013.
În 2014, GERASIS CONSTRUCTII BUCURESTI SRL a înregistrat un profit net de 23.155 lei.
Activitatea principală a GERASIS CONSTRUCTII BUCURESTI SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).
GERASIS CONSTRUCTII BUCURESTI SRL are sediul social la adresa Str. TUNSU PETRE Nr. 17, Bl. C, Sc. 1, Et. 2, Ap. 16, București Sectorul 5, Jud. București, 0.
Nu. GERASIS CONSTRUCTII BUCURESTI SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. GERASIS CONSTRUCTII BUCURESTI SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].