Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 60,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GENUINE STUDIO SRL (CUI 31554600) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 5), înființată în 2013. Activitatea principală este Activități de arhitectură (CAEN 7111).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 257.000 lei (+16% față de 2024) și un profit net de 155.384 lei, cu 1 angajat.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 198.818 lei |
| 2017 | 191.200 lei |
| 2018 | 146.973 lei |
| 2019 | 148.615 lei |
| 2020 | 186.200 lei |
| 2021 | 134.000 lei |
| 2022 | 260.742 lei |
| 2023 | 234.000 lei |
| 2024 | 221.000 lei |
| 2025 | 257.000 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 257.000 | 221.000 | 234.000 | 260.742 | 134.000 | 186.200 | 148.615 | 146.973 | 191.200 | 198.818 |
| Profit net | 155.384 | 134.362 | 184.338 | 242.797 | 126.665 | 171.890 | 135.941 | 110.797 | 133.279 | 72.227 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | - | - | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | - | 4.124 | 9.071 | 14.019 | 18.967 | - | - | - | - | - |
| Active circulante | 257.648 | 230.750 | 507.402 | 362.756 | 394.868 | 419.476 | 312.199 | 440.281 | 474.043 | 440.416 |
| Stocuri | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Creanțe | 153.847 | 153.436 | 398.832 | 144.000 | 125.400 | 150.300 | 48.000 | 48.000 | 49.030 | 39.230 |
| Datorii | 102.024 | 95.861 | 88.163 | 133.672 | 82.904 | 87.315 | 5.718 | 2.581 | 7.508 | 4.529 |
| Capitaluri proprii | 155.624 | 139.013 | 428.310 | 243.103 | 330.931 | 332.161 | 306.481 | 437.700 | 466.535 | 435.887 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 60,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,53 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
40% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (3 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GENUINE STUDIO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GENUINE STUDIO SRL în 2025 a fost de 257.000 lei, în creștere cu 16% față de 2024.
În 2025, GENUINE STUDIO SRL a înregistrat un profit net de 155.384 lei.
Activitatea principală a GENUINE STUDIO SRL este Activități de arhitectură (CAEN 7111).
GENUINE STUDIO SRL are sediul social la adresa DR. NICULAE D. STAICOVICI, Bl. 3, Sc. A, Et. PARTER, Ap. 2, București Sectorul 5, Jud. București.
Nu. GENUINE STUDIO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. GENUINE STUDIO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].