Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GENSAN SRL (CUI 6761558) este o societate cu răspundere limitată activă din Sibiu, înființată în 1994. Activitatea principală este Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 10,3 mil. lei (+4% față de 2024) și un profit net de 1,15 mil. lei, cu 40 de angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 4.000.328 lei |
| 2017 | 4.350.178 lei |
| 2018 | 4.948.203 lei |
| 2019 | 5.485.227 lei |
| 2020 | 5.180.748 lei |
| 2021 | 6.701.476 lei |
| 2022 | 7.838.089 lei |
| 2023 | 9.048.788 lei |
| 2024 | 9.882.691 lei |
| 2025 | 10.274.503 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10.274.503 | 9.882.691 | 9.048.788 | 7.838.089 | 6.701.476 | 5.180.748 | 5.485.227 | 4.948.203 | 4.350.178 | 4.000.328 |
| Profit net | 1.146.071 | 1.157.046 | 1.092.722 | 825.025 | 851.809 | 637.510 | 632.228 | 691.889 | 520.595 | 500.762 |
| Număr mediu de angajați | 40 | 39 | 39 | 37 | 35 | 33 | 36 | 34 | - | 37 |
| Active imobilizate | 1.663.221 | 1.579.797 | 1.798.118 | 1.886.451 | 1.958.497 | 1.976.572 | 1.909.607 | 1.899.955 | 1.675.455 | 1.739.784 |
| Active circulante | 1.909.745 | 1.590.127 | 1.550.499 | 1.026.270 | 1.206.580 | 892.759 | 581.853 | 476.282 | 396.062 | 291.678 |
| Stocuri | 149.766 | 142.484 | 113.099 | 114.706 | 103.306 | 111.539 | 114.274 | 106.130 | 106.513 | 96.428 |
| Creanțe | 562.046 | 520.520 | 747.589 | 441.713 | 315.964 | 314.738 | 229.416 | 200.796 | 176.904 | 128.980 |
| Datorii | 866.887 | 1.209.750 | 662.253 | 658.178 | 631.941 | 526.113 | 431.549 | 518.351 | 804.774 | 842.184 |
| Capitaluri proprii | 2.570.179 | 2.008.904 | 2.710.710 | 2.298.770 | 2.556.290 | 2.363.765 | 2.097.447 | 1.897.390 | 1.317.777 | 1.239.288 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 11,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,20 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
24% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GENSAN SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GENSAN SRL în 2025 a fost de 10.274.503 lei (10,3 mil. lei), în creștere cu 4% față de 2024.
În 2025, GENSAN SRL a înregistrat un profit net de 1,15 mil. lei (1.146.071 lei).
Activitatea principală a GENSAN SRL este Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).
GENSAN SRL are sediul social la adresa Str. COOPERATORILOR Nr. 21, Municipiul Sibiu, Jud. Sibiu, 2400.
Nu. GENSAN SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. GENSAN SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].