Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GENPROD STAR SRL (CUI 14053382) este o societate cu răspundere limitată activă din Loc. Balș, Oraș Balș, județul Olt, înființată în 2001. Activitatea principală este Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,79 mil. lei (+32% față de 2024) și un profit net de 98.979 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.185.409 lei |
| 2017 | 1.778.199 lei |
| 2018 | 2.113.521 lei |
| 2019 | 876.254 lei |
| 2020 | 259.842 lei |
| 2021 | 183.600 lei |
| 2022 | 2.775 lei |
| 2023 | 29.008 lei |
| 2024 | 1.353.473 lei |
| 2025 | 1.791.061 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1.791.061 | 1.353.473 | 29.008 | 2.775 | 183.600 | 259.842 | 876.254 | 2.113.521 | 1.778.199 | 2.185.409 |
| Profit net | 98.979 | 222.649 | -78.827 | 101.851 | 20.001 | 137.957 | 2.188 | 383.036 | 14.753 | 20.191 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 15 | 14 | 22 |
| Active imobilizate | 2.786.603 | 2.854.546 | 2.690.896 | 1.712.508 | 1.728.500 | 1.755.012 | 1.771.053 | 1.794.555 | 1.776.944 | 1.680.752 |
| Active circulante | 705.950 | 731.689 | 1.596.532 | 567.926 | 439.538 | 444.798 | 1.041.344 | 1.494.967 | 1.257.499 | 1.375.905 |
| Stocuri | 88.445 | 293.954 | 109.849 | 104.206 | 78.262 | 85.856 | 77.619 | 160.618 | 214.506 | 297.835 |
| Creanțe | 521.764 | 406.217 | 1.445.357 | 374.877 | 359.877 | 356.329 | 805.440 | 684.555 | 888.956 | 866.339 |
| Datorii | 855.288 | 820.240 | 1.632.788 | 292.092 | 299.552 | 351.325 | 1.101.869 | 1.581.182 | 1.710.499 | 1.747.466 |
| Capitaluri proprii | 1.985.987 | 2.020.374 | 1.814.676 | 1.893.536 | 1.868.486 | 1.848.485 | 1.710.528 | 1.708.340 | 1.323.944 | 1.309.191 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 83% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
24% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GENPROD STAR SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GENPROD STAR SRL în 2025 a fost de 1.791.061 lei (1,79 mil. lei), în creștere cu 32% față de 2024.
În 2025, GENPROD STAR SRL a înregistrat un profit net de 98.979 lei.
Activitatea principală a GENPROD STAR SRL este Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).
GENPROD STAR SRL are sediul social la adresa CIREȘULUI Nr. 100, Loc. Balș, Oraș Balș, Jud. Olt, 235100.
Da. GENPROD STAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. GENPROD STAR SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].