GENNA CO SRL Funcțiune Plătitor TVA e-Factura SRL

Înființată 28.03.1996
HUMULEŞTI Nr. 131A, Bucureşti Sectorul 5, Jud. Bucureşti 2042, Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)

Prezentare

Pe scurt

GENNA CO SRL (CUI 8370629) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 5), înființată în 1996. Activitatea principală este Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) (CAEN 2042).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 11,8 mil. lei (+1,8% față de 2024) și un profit net de 2,08 mil. lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Cifra de afaceri 2025
11,8 millei
+1,8%, față de 2024
Profit net 2025
2,1 millei
−51,3%, față de 2024
Angajați 2025
-
Marjă netă
17,6%
Capital social
200lei
Vechime
30ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2016-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
20164.892.160 lei
20174.634.073 lei
20185.434.444 lei
20196.742.009 lei
20208.096.300 lei
20219.799.412 lei
20229.463.585 lei
202312.310.558 lei
202411.610.950 lei
202511.815.833 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2025202420232022202120202019201820172016
Cifra de afaceri11.815.83311.610.95012.310.5589.463.5859.799.4128.096.3006.742.0095.434.4444.634.0734.892.160
Profit net2.081.2104.272.8982.764.2961.346.8701.587.5281.452.004636.348295.910402.733821.227
Număr mediu de angajați-31-32312622302934
Active imobilizate5.152.7083.843.9772.284.0732.384.1352.527.5432.450.6732.573.7212.795.3092.902.4092.729.180
Active circulante6.478.0006.509.5094.666.3943.541.2364.269.6243.163.5322.828.9972.997.3112.127.1962.411.402
Stocuri1.792.0522.301.363975.641561.598385.798265.087230.659639.094549.394480.209
Creanțe3.628.6293.539.7903.241.6352.221.8402.742.2281.678.5341.620.4141.567.8911.134.2501.091.744
Datorii5.444.8454.238.7033.084.1634.217.6354.305.1554.218.6644.129.2235.159.8614.475.9273.013.012
Capitaluri proprii6.559.4186.325.2123.920.7921.732.9092.544.3651.598.9421.318.948682.600556.4802.293.692
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
18% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 17,6 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,19 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,19 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
45% Față de anul anterior: în creștere

45% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Înregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 28.03.1996

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
8370629
Nr. Reg. Com.
J1996002457401
EUID
ROONRC.J1996002457401
Cod CAEN principal
2042, Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)
Data înființării
28 martie 1996
Vechime
30 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
HUMULEŞTI Nr. 131A, Bucureşti Sectorul 5, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Humuleşti Nr. 131A, Sector 5 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (2)
  • 0217••••••
  • 0722••••••
Email (2)
  • sa••@••••.com
  • vi••@••••.com
Website (1)
  • www.••••••.ro

Administratori și reprezentanți

1
  • RĂ••• LEON•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Înscrierea în Registrul RO e-Factura ANAF
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2023
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
1997
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
1996
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/2457/1996. ONRC

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre GENNA CO SRL

Este GENNA CO SRL activă?

Da. GENNA CO SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a GENNA CO SRL?

Cifra de afaceri a GENNA CO SRL în 2025 a fost de 11.815.833 lei (11,8 mil. lei), în creștere cu 1,8% față de 2024.

Ce profit a avut GENNA CO SRL în 2025?

În 2025, GENNA CO SRL a înregistrat un profit net de 2,08 mil. lei (2.081.210 lei).

Ce activitate are GENNA CO SRL?

Activitatea principală a GENNA CO SRL este Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă) (CAEN 2042).

Unde are sediul GENNA CO SRL?

GENNA CO SRL are sediul social la adresa HUMULEȘTI Nr. 131A, București Sectorul 5, Jud. București.

GENNA CO SRL este plătitoare de TVA?

Da. GENNA CO SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

GENNA CO SRL are datorii la ANAF?

Nu. GENNA CO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GENNA CO SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].