Marjă netă
SlabFirma a pierdut 3,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GENESYS SYSTEMS RO SRL (CUI 6597200) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 1), înființată în 1994 și radiată în 2020. Activitatea principală era Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN 6209).
Ultimul bilanț, din 2013, arată o cifră de afaceri de 7,84 mil. lei (-60% față de 2012) și o pierdere netă de 289.015 lei, cu 41 de angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2008 | 46.928.258 lei |
| 2009 | 32.671.248 lei |
| 2010 | 29.705.344 lei |
| 2011 | 25.441.728 lei |
| 2012 | 19.504.757 lei |
| 2013 | 7.844.453 lei |
| Indicator | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 7.844.453 | 19.504.757 | 25.441.728 | 29.705.344 | 32.671.248 | 46.928.258 |
| Profit net | -289.015 | -318.527 | -704.756 | -1.498.804 | -777.870 | 1.089.232 |
| Număr mediu de angajați | 41 | 50 | 67 | 84 | 96 | 90 |
| Active imobilizate | 86.804 | 294.255 | 392.419 | 566.370 | 694.132 | 1.055.261 |
| Active circulante | 1.183.783 | 5.332.980 | 7.003.630 | 7.027.494 | 8.281.704 | 11.128.810 |
| Stocuri | 978.737 | 1.370.206 | 1.625.355 | 2.036.267 | 2.615.163 | 2.945.998 |
| Creanțe | 188.863 | 3.739.731 | 5.117.322 | 4.307.894 | 5.091.323 | 7.173.722 |
| Datorii | 4.444.478 | 8.549.472 | 9.938.522 | 9.422.097 | 12.814.872 | 13.608.416 |
| Capitaluri proprii | -3.120.693 | -2.831.678 | -2.512.217 | -1.807.461 | 888 | 1.672.622 |
Firma a pierdut 3,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 27% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
336% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. GENESYS SYSTEMS RO SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2020.
Cifra de afaceri a GENESYS SYSTEMS RO SRL în 2013 a fost de 7.844.453 lei (7,84 mil. lei), în scădere cu 60% față de 2012.
În 2013, GENESYS SYSTEMS RO SRL a înregistrat o pierdere netă de 289.015 lei.
Conform bilanțului pe 2013, GENESYS SYSTEMS RO SRL a avut în medie 41 de angajați (față de 50 de angajați în 2012).
Activitatea principală a GENESYS SYSTEMS RO SRL era Alte activități de servicii privind tehnologia informației (CAEN 6209).
GENESYS SYSTEMS RO SRL avea sediul social la adresa Str. SLATINEANU Nr. 23-27, Et. P, Ap. 3, București Sectorul 1, Jud. București, 0.
Nu. GENESYS SYSTEMS RO SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].