DizolvareSRL

GENERAL CONSTRUCT S.R.L.

Str. 1 Decembrie 1918 Nr. 8, Mun. Slatina, Jud. Olt, 230116

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
3549152
Reg. Com.
J28/300/1993
Înființată
5 martie 1993
Vechime
33 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
12 mii lei
Profit net 2025
-25 mii lei

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • dizolvare

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 05.03.1993

Rezumat

Pe scurt

GENERAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 3549152) este o societate cu răspundere limitată din Slatina, județul Olt, înființată în 1993. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120). Firma este în curs de dizolvare.

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 12.000 lei (+0% față de 2024) și o pierdere netă de 25.161 lei, fără angajați declarați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
3549152
Nr. Reg. Com.
J28/300/1993
EUID
ROONRC.J28/300/1993
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
5 martie 1993
Vechime
33 de ani, 7 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. 1 Decembrie 1918 Nr. 8, Mun. Slatina, Jud. Olt, 230116

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • OSICE••• •• FLOR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+0,0% față de 2024

12.000 RON

2024: 12.000 RON

0100k200k300k400k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 264.973 RONAnul 2017: 291.162 RONAnul 2018: 306.666 RONAnul 2019: 339.712 RONAnul 2020: 190.924 RONAnul 2021: 172.440 RONAnul 2022: 55.999 RONAnul 2023: 30.001 RONAnul 2024: 12.000 RONAnul 2025: 12.000 RON

Profit net 2025

+0,0% față de 2024

-25.161 RON

2024: -25.161 RON

-100k-75k-50k-25k025k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 411 RONAnul 2017: 194 RONAnul 2018: 1.005 RONAnul 2019: 211 RONAnul 2020: 112 RONAnul 2021: -89.881 RONAnul 2022: -58.924 RONAnul 2023: -76.151 RONAnul 2024: -25.161 RONAnul 2025: -25.161 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    12 mii lei
    Profit net
    -25 mii lei
    Angajați
    -
  • 2024

    Cifra de afaceri
    12 mii lei
    Profit net
    -25 mii lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    30 mii lei
    Profit net
    -76 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    56 mii lei
    Profit net
    -59 mii lei
    Angajați
    2
  • 2021

    Cifra de afaceri
    172 mii lei
    Profit net
    -90 mii lei
    Angajați
    2
  • 2020

    Cifra de afaceri
    191 mii lei
    Profit net
    112 lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    340 mii lei
    Profit net
    211 lei
    Angajați
    6
  • 2018

    Cifra de afaceri
    307 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    8
  • 2017

    Cifra de afaceri
    291 mii lei
    Profit net
    194 lei
    Angajați
    9
  • 2016

    Cifra de afaceri
    265 mii lei
    Profit net
    411 lei
    Angajați
    9

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăSlab
-210%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Firma a pierdut 209,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,01Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante acoperă doar 1% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
205%Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

205% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Dizolvare

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  4. 2023

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  5. Stări încheiate la ONRC

    Reorganizare judiciară; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  6. 2018

    Stare încheiată la ONRC: Insolvență

Vezi toată cronologia (8 evenimente în plus, 1993 - 2018)
  1. 2018

    Stare nouă la ONRC: Reorganizare judiciară

  2. 2015

    Stări noi la ONRC

    Insolvență; Este sub incidența Legii nr. 85/2014.

  3. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  4. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. Cel mai mare profit net din istoric

  6. 2007

    A absorbit prin fuziune GENERAL CONSTRUCT S.R.L. (CUI 17027523)

    Legătură dedusă din denumirea identică a celor două firme la data fuziunii.

  7. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  8. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Olt cu nr. J28/300/1993, sub denumirea GENERAL CONSTRUCT SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre GENERAL CONSTRUCT S.R.L.

Este GENERAL CONSTRUCT S.R.L. activă?

Nu. GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este în curs de dizolvare.

Care este cifra de afaceri a GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a GENERAL CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 12.000 lei, în creștere cu 0% față de 2024.

Ce profit a avut GENERAL CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, GENERAL CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat o pierdere netă de 25.161 lei.

Ce activitate are GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul GENERAL CONSTRUCT S.R.L.?

GENERAL CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa Str. 1 Decembrie 1918 Nr. 8, Mun. Slatina, Jud. Olt, 230116.

GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. GENERAL CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

GENERAL CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. GENERAL CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GENERAL CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].