GEL SRL Radiată SRL

Înființată 24.07.1992
Str. GARLEI Nr. 36, Municipiul Ploieşti, Jud. Prahova, 2000 4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

Prezentare

Pe scurt

GEL SRL (CUI 2703929) a fost o societate cu răspundere limitată din Ploiești, județul Prahova, înființată în 1992 și radiată în 2015. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 104.920 lei (+58% față de 2013) și o pierdere netă de 41.481 lei, cu 2 angajați.

Cifra de afaceri 2014
104,9 miilei
+57,5%, față de 2013
Profit net 2014
−41,5 miilei
+22,5%, față de 2013
Angajați 2014
2
−60,0%, față de 2013
Marjă netă
-39,5%
Capital social
200lei
Vechime
34ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2014
Cifra de afaceri
AnValoare
200859.049 lei
200934.660 lei
201061.438 lei
201170.688 lei
201238.867 lei
201366.600 lei
2014104.920 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2014201320122011201020092008
Cifra de afaceri104.92066.60038.86770.68861.43834.66059.049
Profit net-41.481-53.526-34.742-37.237-27.616-34.638-15.272
Număr mediu de angajați2533334
Active imobilizate22.82023.26223.92423.92417.18215.12715.127
Active circulante39.06930.97029.21112.78032.72646.04129.778
Stocuri32.32623.90422.70711.07829.63840.87926.926
Creanțe6.2127.0026.0471.4692.6953.6291.110
Datorii342.533293.396238.772187.600163.567147.21096.309
Capitaluri proprii-280.644-239.164-185.637-150.896-113.659-86.042-51.404
Ultimul bilanț: 2014. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2014

Marjă netă

Slab
-40% Față de anul anterior: în creștere

Firma a pierdut 39,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,11 Față de anul anterior: în creștere

Activele circulante acoperă doar 11% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
553% Față de anul anterior: în creștere

553% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 21.10.2015

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
2703929
Nr. Reg. Com.
J29/2748/1992
EUID
ROONRC.J29/2748/1992
Cod CAEN principal
4711, Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Data înființării
24 iulie 1992
Vechime
34 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2014)
Adresă sediu
Str. GARLEI Nr. 36, Municipiul Ploieşti, Jud. Prahova, 2000
Domiciliu fiscal
Str. Gârlei Nr. 36, Mun. Ploieşti, Jud. Prahova, 100184

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • GHEOR••• GHEOR•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2019
  1. Stare încheiată la ONRC: Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2008 ONRC
2015
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
  3. Stare nouă la ONRC: Lichidare ONRC
  4. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune ONRC
2014
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
1993
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
1992
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Prahova cu nr. J29/2748/1992. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre GEL SRL

Este GEL SRL activă?

Nu. GEL SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2015.

Care este cifra de afaceri a GEL SRL?

Cifra de afaceri a GEL SRL în 2014 a fost de 104.920 lei, în creștere cu 58% față de 2013.

Ce profit a avut GEL SRL în 2014?

În 2014, GEL SRL a înregistrat o pierdere netă de 41.481 lei.

Câți angajați avea GEL SRL?

Conform bilanțului pe 2014, GEL SRL a avut în medie 2 angajați (față de 5 angajați în 2013).

Ce activitate avea GEL SRL?

Activitatea principală a GEL SRL era Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

Unde avea sediul GEL SRL?

GEL SRL avea sediul social la adresa Str. GARLEI Nr. 36, Municipiul Ploiești, Jud. Prahova, 2000.

GEL SRL are datorii la ANAF?

Nu. GEL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre GEL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].