Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
GALANT LEASING SRL (CUI 15040747) este o societate cu răspundere limitată activă din Satu Mare, înființată în 2002. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN 4781).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 9,98 mil. lei (-28% față de 2024) și un profit net de 503.809 lei, cu 3 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 9.491.954 lei |
| 2017 | 10.171.989 lei |
| 2018 | 11.531.912 lei |
| 2019 | 9.835.993 lei |
| 2020 | 9.126.905 lei |
| 2021 | 14.006.958 lei |
| 2022 | 20.749.352 lei |
| 2023 | 16.065.408 lei |
| 2024 | 13.792.189 lei |
| 2025 | 9.982.813 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 9.982.813 | 13.792.189 | 16.065.408 | 20.749.352 | 14.006.958 | 9.126.905 | 9.835.993 | 11.531.912 | 10.171.989 | 9.491.954 |
| Profit net | 503.809 | 877.090 | 1.570.926 | 2.092.071 | 1.240.259 | 705.750 | 1.271.335 | 703.341 | 844.970 | 743.575 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 4 |
| Active imobilizate | 152.859 | 168.851 | 159.431 | 162.351 | 178.626 | 191.179 | 207.992 | 199.831 | 202.728 | 195.362 |
| Active circulante | 14.020.496 | 15.794.362 | 14.507.076 | 14.428.659 | 11.578.530 | 10.007.801 | 9.532.272 | 8.163.940 | 6.912.381 | 5.716.433 |
| Stocuri | 2.039.440 | 3.399.548 | 2.817.279 | 1.912.244 | 1.572.249 | 1.695.046 | 1.932.820 | 2.457.193 | 1.492.236 | 945.837 |
| Creanțe | 6.740.576 | 9.636.414 | 8.911.338 | 10.611.049 | 7.882.387 | 7.141.665 | 7.383.112 | 6.266.261 | 5.863.467 | 4.692.645 |
| Datorii | 12.505.604 | 14.261.134 | 11.669.880 | 11.358.624 | 5.533.527 | 5.114.392 | 5.190.634 | 5.396.109 | 4.719.074 | 4.539.169 |
| Capitaluri proprii | 1.717.790 | 1.889.977 | 3.104.252 | 3.104.959 | 6.388.762 | 5.148.503 | 4.442.752 | 2.891.417 | 2.275.076 | 1.430.106 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,12 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
87% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. GALANT LEASING SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a GALANT LEASING SRL în 2025 a fost de 9.982.813 lei (9,98 mil. lei), în scădere cu 28% față de 2024.
În 2025, GALANT LEASING SRL a înregistrat un profit net de 503.809 lei.
Activitatea principală a GALANT LEASING SRL este Comerț cu amănuntul al autovehiculelor (CAEN 4781).
GALANT LEASING SRL are sediul social la adresa CAREIULUI Nr. 242, Municipiul Satu Mare, Jud. Satu Mare.
Da. GALANT LEASING SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. GALANT LEASING SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].