Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
FRASINIS SRL (CUI 3459785) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Moisei, Comuna Moisei, județul Maramureș, înființată în 1992. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN 4725).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 204.783 lei (-18% față de 2024) și un profit net de 5.836 lei, cu 1 angajat.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 228.454 lei |
| 2017 | 180.876 lei |
| 2018 | 174.800 lei |
| 2019 | 115.730 lei |
| 2020 | 169.493 lei |
| 2021 | 171.620 lei |
| 2022 | 186.183 lei |
| 2023 | 283.664 lei |
| 2024 | 249.318 lei |
| 2025 | 204.783 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 204.783 | 249.318 | 283.664 | 186.183 | 171.620 | 169.493 | 115.730 | 174.800 | 180.876 | 228.454 |
| Profit net | 5.836 | 995 | 1.010 | 358 | 1.048 | 16.420 | 2.810 | 347 | 5.720 | -2.977 |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 28.948 | 30.746 | 31.135 | 31.463 | 33.496 | 35.870 | 38.668 | 41.504 | 33.107 | 33.436 |
| Active circulante | 111.874 | 150.463 | 173.139 | 225.820 | 176.559 | 160.875 | 141.842 | 73.270 | 75.753 | 69.966 |
| Stocuri | 71.851 | 90.339 | 140.203 | 205.682 | 165.035 | 149.387 | 128.376 | 68.305 | 73.882 | 65.515 |
| Creanțe | 7.559 | 10.577 | 7.075 | 17.555 | 11.222 | 8.588 | 10.372 | 3.552 | 1.380 | 488 |
| Datorii | 169.473 | 215.696 | 239.756 | 293.775 | 246.906 | 234.644 | 234.829 | 171.903 | 166.336 | 166.598 |
| Capitaluri proprii | -28.651 | -34.487 | -35.482 | -36.492 | -36.851 | -37.899 | -54.319 | -57.129 | -57.476 | -63.196 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,8 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 66% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
120% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. FRASINIS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a FRASINIS SRL în 2025 a fost de 204.783 lei, în scădere cu 18% față de 2024.
În 2025, FRASINIS SRL a înregistrat un profit net de 5.836 lei.
Activitatea principală a FRASINIS SRL este Comerț cu amănuntul al băuturilor (CAEN 4725).
FRASINIS SRL are sediul social la adresa Str. PRINCIPALA Nr. 92, Sat Moisei, Comuna Moisei, Jud. Maramureș, 4989.
Da. FRASINIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. FRASINIS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].