ActivăSRL

FRANCONSTRUCT SRL

Str. 9 Mai 1945 Nr. 11C, Mun. Galaţi, Jud. Galaţi

CAEN 4332: Lucrări de tâmplărie și dulgherie

CUI
18309484
Reg. Com.
J2006000129172
Înființată
24 ianuarie 2006
Vechime
20 de ani, 8 luni
Cifra de afaceri 2025
253 mii lei
Profit net 2025
20 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Neplătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 24.01.2006

Rezumat

Pe scurt

FRANCONSTRUCT SRL (CUI 18309484) este o societate cu răspundere limitată activă din Galați, înființată în 2006. Activitatea principală este Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 253.328 lei (+61% față de 2024) și un profit net de 20.236 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
18309484
Nr. Reg. Com.
J2006000129172
EUID
ROONRC.J2006000129172
Cod CAEN principal
4332 - Lucrări de tâmplărie și dulgherie
Data înființării
24 ianuarie 2006
Vechime
20 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. 9 Mai 1945 Nr. 11C, Mun. Galaţi, Jud. Galaţi

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • FR••• NICU•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+61,2% față de 2024

253.328 RON

2024: 157.174 RON

0100k200k300k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 50.040 RONAnul 2017: 34.880 RONAnul 2018: 75.750 RONAnul 2019: 56.195 RONAnul 2020: 74.295 RONAnul 2021: 104.610 RONAnul 2022: 123.740 RONAnul 2023: 144.395 RONAnul 2024: 157.174 RONAnul 2025: 253.328 RON

Profit net 2025

+431,0% față de 2024

20.236 RON

2024: -6.114 RON

-10k010k20k30k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -7.657 RONAnul 2017: -7.747 RONAnul 2018: 5.551 RONAnul 2019: 13.039 RONAnul 2020: 22.411 RONAnul 2021: -2.848 RONAnul 2022: 29.488 RONAnul 2023: 13.263 RONAnul 2024: -6.114 RONAnul 2025: 20.236 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    253 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    157 mii lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    144 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    124 mii lei
    Profit net
    29 mii lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    105 mii lei
    Profit net
    -3 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    74 mii lei
    Profit net
    22 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    56 mii lei
    Profit net
    13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    76 mii lei
    Profit net
    6 mii lei
    Angajați
    2
  • 2017

    Cifra de afaceri
    35 mii lei
    Profit net
    -8 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    50 mii lei
    Profit net
    -8 mii lei
    Angajați
    2

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
8%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,90Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,90 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
35%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

35% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2006

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Galați cu nr. J17/129/2006.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre FRANCONSTRUCT SRL

Este FRANCONSTRUCT SRL activă?

Da. FRANCONSTRUCT SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FRANCONSTRUCT SRL?

Cifra de afaceri a FRANCONSTRUCT SRL în 2025 a fost de 253.328 lei, în creștere cu 61% față de 2024.

Ce profit a avut FRANCONSTRUCT SRL în 2025?

În 2025, FRANCONSTRUCT SRL a înregistrat un profit net de 20.236 lei.

Ce activitate are FRANCONSTRUCT SRL?

Activitatea principală a FRANCONSTRUCT SRL este Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

Unde are sediul FRANCONSTRUCT SRL?

FRANCONSTRUCT SRL are sediul social la adresa Str. 9 Mai 1945 Nr. 11C, Mun. Galați, Jud. Galați.

FRANCONSTRUCT SRL este plătitoare de TVA?

Nu. FRANCONSTRUCT SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

FRANCONSTRUCT SRL are datorii la ANAF?

Nu. FRANCONSTRUCT SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FRANCONSTRUCT SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].