ActivăSRL

FRAMEWORKS SRL

Str. Nerva Traian Nr. 27-33, Sc. B, Et. 1, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

CAEN 4647: Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat

CUI
17523870
Reg. Com.
J2005007764409
Înființată
25 aprilie 2005
Vechime
21 de ani, 5 luni
Cifra de afaceri 2025
16,6 mil. lei
Profit net 2025
2,1 mil. lei
Angajați 2025
10

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: TRANSFER(SOSIRE) din data 01.07.2025

Rezumat

Pe scurt

FRAMEWORKS SRL (CUI 17523870) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 3), înființată în 2005. Activitatea principală este Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN 4647).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16,6 mil. lei (-11% față de 2024) și un profit net de 2,13 mil. lei, cu 10 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
17523870
Nr. Reg. Com.
J2005007764409
EUID
ROONRC.J2005007764409
Cod CAEN principal
4647 - Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
Data înființării
25 aprilie 2005
Vechime
21 de ani, 5 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Nerva Traian Nr. 27-33, Sc. B, Et. 1, Sector 3 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (2)
  • 0212••••••
  • 0216••••••
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • AY••• •••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-11,4% față de 2024

16.586.816 RON

2024: 18.729.952 RON

010 mil20 mil30 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 6.757.354 RONAnul 2017: 10.475.791 RONAnul 2018: 12.693.706 RONAnul 2019: 14.447.087 RONAnul 2020: 17.299.091 RONAnul 2021: 20.035.403 RONAnul 2022: 15.786.912 RONAnul 2023: 16.336.486 RONAnul 2024: 18.729.952 RONAnul 2025: 16.586.816 RON

Profit net 2025

-35,2% față de 2024

2.128.748 RON

2024: 3.286.261 RON

02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 960.603 RONAnul 2017: 1.736.223 RONAnul 2018: 1.686.891 RONAnul 2019: 2.042.100 RONAnul 2020: 2.861.101 RONAnul 2021: 4.060.666 RONAnul 2022: 2.977.105 RONAnul 2023: 3.234.259 RONAnul 2024: 3.286.261 RONAnul 2025: 2.128.748 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    16,6 mil. lei
    Profit net
    2,1 mil. lei
    Angajați
    10
  • 2024

    Cifra de afaceri
    18,7 mil. lei
    Profit net
    3,3 mil. lei
    Angajați
    9
  • 2023

    Cifra de afaceri
    16,3 mil. lei
    Profit net
    3,2 mil. lei
    Angajați
    9
  • 2022

    Cifra de afaceri
    15,8 mil. lei
    Profit net
    3,0 mil. lei
    Angajați
    9
  • 2021

    Cifra de afaceri
    20,0 mil. lei
    Profit net
    4,1 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2020

    Cifra de afaceri
    17,3 mil. lei
    Profit net
    2,9 mil. lei
    Angajați
    15
  • 2019

    Cifra de afaceri
    14,4 mil. lei
    Profit net
    2,0 mil. lei
    Angajați
    18
  • 2018

    Cifra de afaceri
    12,7 mil. lei
    Profit net
    1,7 mil. lei
    Angajați
    15
  • 2017

    Cifra de afaceri
    10,5 mil. lei
    Profit net
    1,7 mil. lei
    Angajați
    11
  • 2016

    Cifra de afaceri
    6,8 mil. lei
    Profit net
    961 mii lei
    Angajați
    8

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
13%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,8 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,08Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,08 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
44%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

44% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  2. 2021

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2014

    Schimbarea denumirii

    TROMAN TRADE COMPANY SRL → FRAMEWORKS SRL

  5. 2013

    Reactivată ca contribuabil de ANAF

  6. Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (2 evenimente în plus, 2005 - 2009)
  1. 2009

    Declarată contribuabil inactiv de ANAF

  2. 2005

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/7764/2005.

În cronologia completă vezi și adresele complete (2 schimbări) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre FRAMEWORKS SRL

Este FRAMEWORKS SRL activă?

Da. FRAMEWORKS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FRAMEWORKS SRL?

Cifra de afaceri a FRAMEWORKS SRL în 2025 a fost de 16.586.816 lei (16,6 mil. lei), în scădere cu 11% față de 2024.

Ce profit a avut FRAMEWORKS SRL în 2025?

În 2025, FRAMEWORKS SRL a înregistrat un profit net de 2,13 mil. lei (2.128.748 lei).

Ce activitate are FRAMEWORKS SRL?

Activitatea principală a FRAMEWORKS SRL este Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat (CAEN 4647).

Unde are sediul FRAMEWORKS SRL?

FRAMEWORKS SRL are sediul social la adresa Str. Nerva Traian Nr. 27-33, Sc. B, Et. 1, Sector 3 Mun. București, Jud. București.

FRAMEWORKS SRL este plătitoare de TVA?

Da. FRAMEWORKS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

FRAMEWORKS SRL are datorii la ANAF?

Nu. FRAMEWORKS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FRAMEWORKS SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].