ActivăSRL

FRAMAG MECHATRONIC SRL

Bld. Muncii Nr. 18, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400641

CAEN 2841: Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului

CUI
33754680
Reg. Com.
J2014003147129
Înființată
31 octombrie 2014
Vechime
11 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
13,1 mil. lei
Profit net 2025
617 mii lei
Angajați 2025
23

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 31.10.2014

Rezumat

Pe scurt

FRAMAG MECHATRONIC SRL (CUI 33754680) este o societate cu răspundere limitată activă din Cluj-Napoca, județul Cluj, înființată în 2014. Activitatea principală este Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului (CAEN 2841).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 13,1 mil. lei (+11% față de 2024) și un profit net de 616.799 lei, cu 23 de angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
33754680
Nr. Reg. Com.
J2014003147129
EUID
ROONRC.J2014003147129
Cod CAEN principal
2841 - Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului
Data înființării
31 octombrie 2014
Vechime
11 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Bld. Muncii Nr. 18, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400641

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0346••••••
Email (1)
  • of••@••••.com
Website (1)
  • www.••••••.com
Persoane (1)
  • H••• ROL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+10,8% față de 2024

13.085.026 RON

2024: 11.809.283 RON

05 mil10 mil15 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 2.561.963 RONAnul 2017: 3.025.354 RONAnul 2018: 4.690.833 RONAnul 2019: 4.946.294 RONAnul 2020: 4.321.101 RONAnul 2021: 5.390.033 RONAnul 2022: 9.610.584 RONAnul 2023: 10.163.252 RONAnul 2024: 11.809.283 RONAnul 2025: 13.085.026 RON

Profit net 2025

-10,5% față de 2024

616.799 RON

2024: 689.201 RON

-2 mil-1 mil01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -1.089.633 RONAnul 2017: 1.440.876 RONAnul 2018: -305.249 RONAnul 2019: -193.318 RONAnul 2020: 4.057 RONAnul 2021: 176.169 RONAnul 2022: 830.614 RONAnul 2023: 847.981 RONAnul 2024: 689.201 RONAnul 2025: 616.799 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    13,1 mil. lei
    Profit net
    617 mii lei
    Angajați
    23
  • 2024

    Cifra de afaceri
    11,8 mil. lei
    Profit net
    689 mii lei
    Angajați
    22
  • 2023

    Cifra de afaceri
    10,2 mil. lei
    Profit net
    848 mii lei
    Angajați
    20
  • 2022

    Cifra de afaceri
    9,6 mil. lei
    Profit net
    831 mii lei
    Angajați
    16
  • 2021

    Cifra de afaceri
    5,4 mil. lei
    Profit net
    176 mii lei
    Angajați
    12
  • 2020

    Cifra de afaceri
    4,3 mil. lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    10
  • 2019

    Cifra de afaceri
    4,9 mil. lei
    Profit net
    -193 mii lei
    Angajați
    14
  • 2018

    Cifra de afaceri
    4,7 mil. lei
    Profit net
    -305 mii lei
    Angajați
    14
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,0 mil. lei
    Profit net
    1,4 mil. lei
    Angajați
    12
  • 2016

    Cifra de afaceri
    2,6 mil. lei
    Profit net
    -1,1 mil. lei
    Angajați
    13

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
4,7%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 4,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
3,94Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 3,94 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
21%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

21% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2017

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 2014

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Cluj cu nr. J12/3147/2014.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre FRAMAG MECHATRONIC SRL

Este FRAMAG MECHATRONIC SRL activă?

Da. FRAMAG MECHATRONIC SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FRAMAG MECHATRONIC SRL?

Cifra de afaceri a FRAMAG MECHATRONIC SRL în 2025 a fost de 13.085.026 lei (13,1 mil. lei), în creștere cu 11% față de 2024.

Ce profit a avut FRAMAG MECHATRONIC SRL în 2025?

În 2025, FRAMAG MECHATRONIC SRL a înregistrat un profit net de 616.799 lei.

Ce activitate are FRAMAG MECHATRONIC SRL?

Activitatea principală a FRAMAG MECHATRONIC SRL este Fabricarea utilajelor și a mașinilor-unelte pentru prelucrarea metalului (CAEN 2841).

Unde are sediul FRAMAG MECHATRONIC SRL?

FRAMAG MECHATRONIC SRL are sediul social la adresa Bld. Muncii Nr. 18, Mun. Cluj-Napoca, Jud. Cluj, 400641.

FRAMAG MECHATRONIC SRL este plătitoare de TVA?

Da. FRAMAG MECHATRONIC SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

FRAMAG MECHATRONIC SRL are datorii la ANAF?

Nu. FRAMAG MECHATRONIC SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FRAMAG MECHATRONIC SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].