Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
FOTO-SIGMA SERV.COM. SRL (CUI 4080240) este o societate cu răspundere limitată activă din Bistrița, județul Bistrița-Năsăud, înființată în 1993. Activitatea principală este Activități fotografice (CAEN 7420).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.360 lei (-2,1% față de 2024) și un profit net de 2.243 lei, fără angajați declarați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 33.834 lei |
| 2017 | 36.465 lei |
| 2018 | 47.611 lei |
| 2019 | 74.102 lei |
| 2020 | 28.003 lei |
| 2021 | 25.742 lei |
| 2022 | 24.843 lei |
| 2023 | 20.139 lei |
| 2024 | 18.746 lei |
| 2025 | 18.360 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 18.360 | 18.746 | 20.139 | 24.843 | 25.742 | 28.003 | 74.102 | 47.611 | 36.465 | 33.834 |
| Profit net | 2.243 | -3.971 | 12 | -14.848 | 5.591 | -13.307 | 12.043 | 10.753 | -7.418 | 264 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | 0 | - | - | - | 0 |
| Active imobilizate | 5.486 | 4.622 | 6.889 | 6.548 | 25.395 | 29.187 | 32.979 | 31.474 | 34.354 | 24.273 |
| Active circulante | 53.033 | 50.992 | 44.398 | 39.211 | 55.540 | 45.218 | 71.757 | 83.362 | 79.209 | 79.571 |
| Stocuri | 46.497 | 42.774 | 40.473 | 37.367 | 40.185 | 35.370 | 48.439 | 70.349 | 69.500 | 71.794 |
| Creanțe | 604 | 843 | 1.245 | 323 | 714 | 390 | 504 | 5.473 | 8.769 | 6.108 |
| Datorii | 278.666 | 278.004 | 269.707 | 264.191 | 284.519 | 283.580 | 300.604 | 322.747 | 332.227 | 315.090 |
| Capitaluri proprii | -220.147 | -222.390 | -218.420 | -218.432 | -203.584 | -209.175 | -195.868 | -207.911 | -218.664 | -211.246 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 12,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 19% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
476% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. FOTO-SIGMA SERV.COM. SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a FOTO-SIGMA SERV.COM. SRL în 2025 a fost de 18.360 lei, în scădere cu 2,1% față de 2024.
În 2025, FOTO-SIGMA SERV.COM. SRL a înregistrat un profit net de 2.243 lei.
Activitatea principală a FOTO-SIGMA SERV.COM. SRL este Activități fotografice (CAEN 7420).
FOTO-SIGMA SERV.COM. SRL are sediul social la adresa P-ta. MORII Nr. FN, Bl. 1, Sc. A, Et. P, Ap. 3, Municipiul Bistrița, Jud. Bistrița-Năsăud, 4400.
Da. FOTO-SIGMA SERV.COM. SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. FOTO-SIGMA SERV.COM. SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].