Marjă netă
SlabFirma a pierdut 927,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
FOCUS MED PLUS SRL (CUI 14541391) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 2), înființată în 2002. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN 4774).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 61.226 lei (-96% față de 2024) și o pierdere netă de 567.998 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA, dar este înregistrată în RO e-Factura. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 2.289.787 lei |
| 2017 | 2.410.663 lei |
| 2018 | 2.389.105 lei |
| 2019 | 2.261.191 lei |
| 2020 | 2.618.237 lei |
| 2021 | 2.503.101 lei |
| 2022 | 2.228.112 lei |
| 2023 | 2.523.667 lei |
| 2024 | 1.616.024 lei |
| 2025 | 61.226 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 61.226 | 1.616.024 | 2.523.667 | 2.228.112 | 2.503.101 | 2.618.237 | 2.261.191 | 2.389.105 | 2.410.663 | 2.289.787 |
| Profit net | -567.998 | 496.667 | 33.768 | -91.622 | -29.101 | 37.264 | 79.517 | 113.357 | 126.471 | 50.496 |
| Număr mediu de angajați | - | 2 | 3 | 4 | 5 | 5 | 5 | 7 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 448.383 | 445.890 | 445.890 | 446.874 | 445.890 | 445.890 | 445.983 | 446.057 | 445.890 | 445.890 |
| Active circulante | 452.592 | 1.622.145 | 2.412.544 | 2.356.114 | 2.222.934 | 2.026.837 | 1.735.950 | 1.528.508 | 1.458.858 | 1.310.562 |
| Stocuri | 3.818 | 10.022 | 326.462 | 423.954 | 267.315 | 202.552 | 226.351 | 199.886 | 211.655 | 250.637 |
| Creanțe | 407.142 | 1.373.085 | 1.829.099 | 1.892.111 | 1.778.491 | 1.775.003 | 1.358.332 | 1.248.344 | 1.063.813 | 823.182 |
| Datorii | 465.466 | 1.064.088 | 2.352.554 | 2.330.257 | 2.086.326 | 1.435.065 | 1.179.893 | 1.052.042 | 1.095.582 | 1.073.757 |
| Capitaluri proprii | 436.395 | 1.004.892 | 508.225 | 475.429 | 586.800 | 1.039.303 | 1.002.040 | 922.523 | 809.166 | 682.695 |
Firma a pierdut 927,7 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 97% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
52% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. FOCUS MED PLUS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a FOCUS MED PLUS SRL în 2025 a fost de 61.226 lei, în scădere cu 96% față de 2024.
În 2025, FOCUS MED PLUS SRL a înregistrat o pierdere netă de 567.998 lei.
Activitatea principală a FOCUS MED PLUS SRL este Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice (CAEN 4774).
FOCUS MED PLUS SRL are sediul social la adresa B-dul FERDINAND Nr. 141, Et. P, FARMACIE, București Sectorul 2, Jud. București, 70000.
Nu. FOCUS MED PLUS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. FOCUS MED PLUS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].