Marjă netă
SlabFirma a pierdut 3,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
FOCUS GRAFISERV SRL (CUI 8480320) este o societate cu răspundere limitată activă din Petroșani, județul Hunedoara, înființată în 1996. Activitatea principală este Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN 1812).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 672.283 lei (-0,6% față de 2024) și o pierdere netă de 21.823 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 470.136 lei |
| 2017 | 505.916 lei |
| 2018 | 545.321 lei |
| 2019 | 565.229 lei |
| 2020 | 512.286 lei |
| 2021 | 487.719 lei |
| 2022 | 672.966 lei |
| 2023 | 710.736 lei |
| 2024 | 676.107 lei |
| 2025 | 672.283 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 672.283 | 676.107 | 710.736 | 672.966 | 487.719 | 512.286 | 565.229 | 545.321 | 505.916 | 470.136 |
| Profit net | -21.823 | -28.946 | 79.884 | 46.278 | 4.950 | -32.204 | 57.094 | 55.288 | 43.194 | 15.364 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 7 | 6 | 7 | 6 | 7 | 8 | 9 | 9 | 9 |
| Active imobilizate | 122.733 | 190.336 | 201.861 | 182.438 | 206.576 | 234.141 | 253.637 | 279.561 | 243.586 | 279.821 |
| Active circulante | 104.498 | 111.891 | 125.153 | 117.411 | 95.618 | 50.996 | 76.082 | 59.070 | 63.775 | 80.651 |
| Stocuri | 6.737 | 2.295 | 1.936 | 860 | 9.412 | 2.396 | 5.610 | 575 | 1.526 | 2.509 |
| Creanțe | 13.229 | 4.791 | 33.142 | 9.252 | 31.164 | 35.470 | 20.638 | 22.083 | 19.812 | 22.523 |
| Datorii | 46.559 | 80.268 | 56.109 | 59.010 | 87.879 | 77.699 | 90.077 | 156.083 | 180.101 | 250.504 |
| Capitaluri proprii | 180.672 | 221.959 | 270.905 | 244.967 | 214.315 | 207.438 | 239.642 | 182.548 | 127.260 | 109.968 |
Firma a pierdut 3,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,24 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
20% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. FOCUS GRAFISERV SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a FOCUS GRAFISERV SRL în 2025 a fost de 672.283 lei, în scădere cu 0,6% față de 2024.
În 2025, FOCUS GRAFISERV SRL a înregistrat o pierdere netă de 21.823 lei.
Activitatea principală a FOCUS GRAFISERV SRL este Alte activități de tipărire n.c.a. (CAEN 1812).
FOCUS GRAFISERV SRL are sediul social la adresa Str. 1 DECEMBRIE 1918, Bl. 57A, Ap. 5, Municipiul Petroșani, Jud. Hunedoara, 2675.
Da. FOCUS GRAFISERV SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. FOCUS GRAFISERV SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].