FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. Funcțiune Plătitor TVA SRL

Înființată 22.11.2013
VIITORULUI Nr. 129, Sat Viişoara, Comuna Ulmi, Jud. Dâmboviţa, 137463 4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

Prezentare

Pe scurt

FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. (CUI 32506031) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Viișoara, Comuna Ulmi, județul Dâmbovița, înființată în 2013. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1,49 mil. lei (+11% față de 2024) și un profit net de 197.820 lei, cu 5 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Cifra de afaceri 2025
1,5 millei
+11,0%, față de 2024
Profit net 2025
197,8 miilei
−33,0%, față de 2024
Angajați 2025
5
+66,7%, față de 2024
Marjă netă
13,3%
Capital social
200lei
Vechime
12ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2023-2025
Cifra de afaceri
AnValoare
202320.000 lei
20241.338.546 lei
20251.485.478 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator202520242023
Cifra de afaceri1.485.4781.338.54620.000
Profit net197.820295.37316.644
Număr mediu de angajați531
Active imobilizate119.543--
Active circulante742.731425.15420.200
Stocuri29.64229-
Creanțe591.4371.40920.000
Datorii563.127112.9373.356
Capitaluri proprii299.147312.21716.844
Ultimul bilanț: 2025. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2025

Marjă netă

Bun
13% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 13,3 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

De urmărit
1,32 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,32 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

De urmărit
65% Față de anul anterior: în creștere

65% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Da
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Nu
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 22.11.2013

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
32506031
Nr. Reg. Com.
J15/714/2013
EUID
ROONRC.J15/714/2013
Cod CAEN principal
4120, Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
22 noiembrie 2013
Vechime
12 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2025)
Adresă sediu
VIITORULUI Nr. 129, Sat Viişoara, Comuna Ulmi, Jud. Dâmboviţa, 137463
Domiciliu fiscal
Str. Viitorului Nr. 129, Sat Viişoara Com. Ulmi, Jud. Dâmboviţa, 137463

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • SIM••• FLO••• RĂZ•••Administrator, România
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2025
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
2024
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Reactivată ca contribuabil de ANAF ANAF
  3. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
2019
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2013
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Dâmbovița cu nr. J15/714/2013. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L.

Este FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. activă?

Da. FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L.?

Cifra de afaceri a FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. în 2025 a fost de 1.485.478 lei (1,49 mil. lei), în creștere cu 11% față de 2024.

Ce profit a avut FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. în 2025?

În 2025, FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. a înregistrat un profit net de 197.820 lei.

Ce activitate are FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L.?

Activitatea principală a FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L.?

FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. are sediul social la adresa VIITORULUI Nr. 129, Sat Viișoara, Comuna Ulmi, Jud. Dâmbovița, 137463.

FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FLORAZSIM CONSTRUCT S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].