Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
FLORALEX SRL (CUI 17714624) a fost o societate cu răspundere limitată din Galați, înființată în 2005 și radiată în 2023. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).
Ultimul bilanț, din 2022, arată o cifră de afaceri de 180.486 lei (-11% față de 2021) și un profit net de 1.995 lei, cu 3 angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2013 | 136.383 lei |
| 2014 | 100.397 lei |
| 2015 | 219.000 lei |
| 2016 | 176.906 lei |
| 2017 | 197.549 lei |
| 2018 | 217.050 lei |
| 2019 | 224.287 lei |
| 2020 | 140.409 lei |
| 2021 | 201.963 lei |
| 2022 | 180.486 lei |
| Indicator | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 180.486 | 201.963 | 140.409 | 224.287 | 217.050 | 197.549 | 176.906 | 219.000 | 100.397 | 136.383 |
| Profit net | 1.995 | 58.878 | -9.368 | 59.860 | -46.693 | -64.025 | -9.952 | 129.732 | 3.628 | 2.205 |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 4 | 6 | - | - | 7 | 6 | - | 4 |
| Active imobilizate | - | - | - | - | - | - | - | - | - | 0 |
| Active circulante | 108.954 | 134.053 | 115.597 | 124.545 | 79.104 | 106.591 | 166.260 | 143.425 | 14.501 | 18.571 |
| Stocuri | 95.559 | 124.230 | 107.333 | 117.019 | 72.209 | 99.293 | 164.825 | 140.822 | 8.474 | 6.908 |
| Creanțe | - | 441 | 1.047 | 5.162 | 3.590 | - | 0 | 440 | 922 | 553 |
| Datorii | 14.370 | 30.964 | 71.386 | 70.966 | 85.385 | 66.179 | 61.823 | 29.036 | 29.843 | 34.903 |
| Capitaluri proprii | 94.584 | 103.089 | 44.211 | 53.579 | -6.281 | 40.412 | 104.437 | 114.389 | -15.342 | -16.332 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 1,1 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 7,58 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
13% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. FLORALEX SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2023.
Cifra de afaceri a FLORALEX SRL în 2022 a fost de 180.486 lei, în scădere cu 11% față de 2021.
În 2022, FLORALEX SRL a înregistrat un profit net de 1.995 lei.
Conform bilanțului pe 2022, FLORALEX SRL a avut în medie 3 angajați (față de 4 angajați în 2021).
Activitatea principală a FLORALEX SRL era Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).
FLORALEX SRL avea sediul social la adresa Str. MIORIȚEI Nr. 1, Bl. B11, Sc. 1, Et. 3, Ap. 12, Municipiul Galați, Jud. Galați, 0.
Nu. FLORALEX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].