Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
FLOAREA DE COLȚ SRL (CUI 17280487) este o societate cu răspundere limitată activă din Zalău, județul Sălaj, înființată în 2005. Activitatea principală este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 256.042 lei (+17% față de 2024) și un profit net de 8.088 lei, cu 4 angajați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 49.256 lei |
| 2017 | 56.747 lei |
| 2018 | 76.515 lei |
| 2019 | 114.859 lei |
| 2020 | 199.416 lei |
| 2021 | 173.326 lei |
| 2022 | 106.347 lei |
| 2023 | 156.829 lei |
| 2024 | 219.178 lei |
| 2025 | 256.042 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 256.042 | 219.178 | 156.829 | 106.347 | 173.326 | 199.416 | 114.859 | 76.515 | 56.747 | 49.256 |
| Profit net | 8.088 | -7.867 | -60.873 | -37.629 | 21.259 | 82.724 | 13.100 | 3.556 | -5.925 | -7.013 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 4 | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 2.307 | 3.121 | - | - | 267 | 1.937 | 4.379 | 1.755 | - | 1.812 |
| Active circulante | 3.069 | 2.235 | 14.386 | 49.625 | 75.183 | 101.264 | 15.563 | 17.446 | 8.018 | 4.521 |
| Stocuri | 1.775 | 819 | 5.662 | 3.471 | 4.275 | 871 | 3.119 | 2.415 | 535 | 2.475 |
| Creanțe | 428 | - | 4.488 | 15.994 | 7.614 | 5.356 | 3.000 | 3.000 | 2.293 | 1.318 |
| Datorii | 134.066 | 142.133 | 143.296 | 117.663 | 105.859 | 154.869 | 154.334 | 166.694 | 159.067 | 151.457 |
| Capitaluri proprii | -128.690 | -136.777 | -128.910 | -68.038 | -30.409 | -51.668 | -134.392 | -147.493 | -151.049 | -145.124 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 2,3% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
2.494% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. FLOAREA DE COLȚ SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a FLOAREA DE COLȚ SRL în 2025 a fost de 256.042 lei, în creștere cu 17% față de 2024.
În 2025, FLOAREA DE COLȚ SRL a înregistrat un profit net de 8.088 lei.
Activitatea principală a FLOAREA DE COLȚ SRL este Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).
FLOAREA DE COLȚ SRL are sediul social la adresa Str. DUMBRAVA Nr. 21, Bl. P23, Et. 4, Ap. 23, Municipiul Zalău, Jud. Sălaj, 4700.
Nu. FLOAREA DE COLȚ SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. FLOAREA DE COLȚ SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].