FIRST IDEEA SRL Funcțiune SRL

Înființată 20.02.2007
Str. Pridvorului Nr. 11, Bl. 14, Sc. A, Et. 2, Ap. 10, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti 1439, Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte

Prezentare

Pe scurt

FIRST IDEEA SRL (CUI 21140856) este o societate cu răspundere limitată activă din București (sectorul 4), înființată în 2007. Activitatea principală este Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte (CAEN 1439).

În 2009 a raportat o cifră de afaceri de 34.147 lei (-30% față de 2008) și un profit net de 12.787 lei, fără angajați declarați.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2009
34,1 miilei
−29,9%, față de 2008
Profit net 2009
12,8 miilei
−61,1%, față de 2008
Angajați 2009
-
Marjă netă
37,4%
Capital social
200lei
Vechime
19ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2009
Cifra de afaceri
AnValoare
200848.737 lei
200934.147 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20092008
Cifra de afaceri34.14748.737
Profit net12.78732.849
Număr mediu de angajați--
Active imobilizate51.198-
Active circulante34.84840.893
Stocuri13.13013.130
Creanțe13.82220.795
Datorii40.2107.844
Capitaluri proprii45.83633.049
Ultimul bilanț: 2009. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2009

Marjă netă

Bun
37% Față de anul anterior: în scădere

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 37,4 lei profit net.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,87 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 87% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Bun
47% Față de anul anterior: în creștere

47% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului FuncțiuneSediu expirat
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 20.02.2007

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
21140856
Nr. Reg. Com.
J40/3446/2007
EUID
ROONRC.J40/3446/2007
Cod CAEN principal
1439, Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte
Data înființării
20 februarie 2007
Vechime
19 ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2009)
Adresă sediu
Str. Pridvorului Nr. 11, Bl. 14, Sc. A, Et. 2, Ap. 10, Bucureşti Sectorul 4, Jud. Bucureşti
Domiciliu fiscal
Str. Pridvorului Nr. 11, Sector 4 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 41202

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0730••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • CONSTAN••• D••• MIR•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2024
  1. Stare încheiată la ONRC: Bilanțul anual nedepus la registrul comerțului pe anul 2007 ONRC
2014
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2012
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2007
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/3446/2007. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre FIRST IDEEA SRL

Este FIRST IDEEA SRL activă?

Da. FIRST IDEEA SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FIRST IDEEA SRL?

Cifra de afaceri a FIRST IDEEA SRL în 2009 a fost de 34.147 lei, în scădere cu 30% față de 2008.

Ce profit a avut FIRST IDEEA SRL în 2009?

În 2009, FIRST IDEEA SRL a înregistrat un profit net de 12.787 lei.

Ce activitate are FIRST IDEEA SRL?

Activitatea principală a FIRST IDEEA SRL este Fabricarea prin tricotare sau croșetare a altor articole de îmbrăcăminte (CAEN 1439).

Unde are sediul FIRST IDEEA SRL?

FIRST IDEEA SRL are sediul social la adresa Str. Pridvorului Nr. 11, Bl. 14, Sc. A, Et. 2, Ap. 10, București Sectorul 4, Jud. București.

FIRST IDEEA SRL este plătitoare de TVA?

Nu. FIRST IDEEA SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

FIRST IDEEA SRL are datorii la ANAF?

Nu. FIRST IDEEA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FIRST IDEEA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].