Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 101,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
FERMA MISAROSIU SRL (CUI 32937166) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Valea lui Cati, Comuna Ceanu Mare, județul Cluj, înființată în 2014. Activitatea principală este Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).
În 2023 a raportat o cifră de afaceri de 8.569 lei (-36% față de 2022) și un profit net de 8.694 lei, fără angajați declarați.
Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 2.202 lei |
| 2015 | 30.150 lei |
| 2016 | 24.188 lei |
| 2017 | 24.092 lei |
| 2018 | 26.143 lei |
| 2019 | 19.439 lei |
| 2020 | 1.124 lei |
| 2021 | 4.275 lei |
| 2022 | 13.410 lei |
| 2023 | 8.569 lei |
| Indicator | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 8.569 | 13.410 | 4.275 | 1.124 | 19.439 | 26.143 | 24.092 | 24.188 | 30.150 | 2.202 |
| Profit net | 8.694 | 13.235 | 41.491 | 8.330 | 65.881 | 36.541 | 85.332 | 26.579 | - | -4.449 |
| Număr mediu de angajați | - | - | - | - | - | - | - | - | - | - |
| Active imobilizate | 554 | 554 | 554 | 554 | 554 | 554 | 554 | 554 | 554 | 554 |
| Active circulante | 132.806 | 288.961 | 274.532 | 232.847 | 225.113 | 158.928 | 131.991 | 51.837 | 54.409 | 53.463 |
| Stocuri | 49.900 | 49.900 | 49.900 | 49.929 | 49.929 | 49.900 | 47.400 | 40.000 | 40.000 | 49.500 |
| Creanțe | 31.439 | 27.417 | 12.766 | 12.470 | 12.478 | 10.394 | 10.790 | 7.410 | 6.134 | 2.716 |
| Datorii | 16.359 | 6.208 | 5.014 | 4.820 | 5.416 | 5.113 | 14.716 | 19.894 | 49.045 | 58.266 |
| Capitaluri proprii | 117.001 | 283.307 | 270.072 | 228.581 | 220.251 | 154.369 | 117.829 | 32.497 | 5.918 | -4.249 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 101,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 8,12 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
12% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. FERMA MISAROSIU SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a FERMA MISAROSIU SRL în 2023 a fost de 8.569 lei, în scădere cu 36% față de 2022.
În 2023, FERMA MISAROSIU SRL a înregistrat un profit net de 8.694 lei.
Activitatea principală a FERMA MISAROSIU SRL este Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).
FERMA MISAROSIU SRL are sediul social la adresa VALEA LUI CATI Nr. 14, Sat Valea lui Cati, Comuna Ceanu Mare, Jud. Cluj, 407199.
Nu. FERMA MISAROSIU SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. FERMA MISAROSIU SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].