Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
FERMA GHIDEL SRL (CUI 18293302) este o societate cu răspundere limitată activă din Drobeta-Turnu Severin, județul Mehedinți, înființată în 2006. Activitatea principală este Creșterea porcinelor (CAEN 0146).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,04 mil. lei (+75% față de 2024) și un profit net de 72.004 lei, cu 5 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 5.873.393 lei |
| 2017 | 1.857.035 lei |
| 2018 | 1.640.377 lei |
| 2019 | 1.367.410 lei |
| 2020 | 3.096.767 lei |
| 2021 | 1.271.737 lei |
| 2022 | 1.496.981 lei |
| 2023 | 1.021.777 lei |
| 2024 | 1.163.944 lei |
| 2025 | 2.035.650 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 2.035.650 | 1.163.944 | 1.021.777 | 1.496.981 | 1.271.737 | 3.096.767 | 1.367.410 | 1.640.377 | 1.857.035 | 5.873.393 |
| Profit net | 72.004 | 279.245 | 266.849 | 208.644 | 136.190 | 51.569 | 176.458 | 249.716 | 184.251 | 252.301 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 4 | 5 | 4 | 4 | 6 | 6 | 5 | 5 |
| Active imobilizate | 2.621.889 | 2.604.449 | 2.643.660 | 3.008.802 | 2.856.788 | 3.557.922 | 3.645.824 | 3.683.579 | 3.341.303 | 3.812.230 |
| Active circulante | 1.938.259 | 522.884 | 1.474.594 | 2.048.242 | 2.876.930 | 4.295.266 | 2.656.175 | 3.054.968 | 3.569.794 | 4.973.818 |
| Stocuri | 926.917 | 5.555 | 831.378 | 719.324 | 888.681 | 1.244.779 | 1.075.043 | 1.074.772 | 1.273.162 | 2.292.134 |
| Creanțe | 681.166 | 413.412 | 629.865 | 1.263.122 | 1.891.247 | 3.023.592 | 1.576.209 | 1.762.376 | 2.032.641 | 2.412.589 |
| Datorii | 3.101.224 | 1.698.485 | 2.141.039 | 2.621.524 | 2.452.040 | 4.646.490 | 2.999.679 | 3.570.757 | 3.846.458 | 5.863.732 |
| Capitaluri proprii | 916.200 | 844.196 | 1.361.117 | 1.777.494 | 2.581.724 | 2.464.816 | 2.518.510 | 2.342.052 | 2.196.973 | 2.012.722 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 3,5 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 62% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
68% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. FERMA GHIDEL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a FERMA GHIDEL SRL în 2025 a fost de 2.035.650 lei (2,04 mil. lei), în creștere cu 75% față de 2024.
În 2025, FERMA GHIDEL SRL a înregistrat un profit net de 72.004 lei.
Activitatea principală a FERMA GHIDEL SRL este Creșterea porcinelor (CAEN 0146).
FERMA GHIDEL SRL are sediul social la adresa Calea TG.JIULUI Nr. 146, Municipiul Drobeta-Turnu Severin, Jud. Mehedinți.
Da. FERMA GHIDEL SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. FERMA GHIDEL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].