Marjă netă
De urmăritDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
FERMA DENIS SRL (CUI 26807340) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Peșteana, Comuna Densuș, județul Hunedoara, înființată în 2010. Activitatea principală este Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 17,9 mil. lei (+18% față de 2024) și un profit net de 43.810 lei, cu 78 de angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2016 | 4.530.893 lei |
| 2017 | 5.898.625 lei |
| 2018 | 7.542.758 lei |
| 2019 | 8.034.016 lei |
| 2020 | 8.713.935 lei |
| 2021 | 9.622.588 lei |
| 2022 | 11.736.043 lei |
| 2023 | 14.292.344 lei |
| 2024 | 15.216.811 lei |
| 2025 | 17.925.988 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17.925.988 | 15.216.811 | 14.292.344 | 11.736.043 | 9.622.588 | 8.713.935 | 8.034.016 | 7.542.758 | 5.898.625 | 4.530.893 |
| Profit net | 43.810 | 38.623 | 34.675 | 25.896 | 3.446 | 9.844 | 6.613 | 7.594 | 5.476 | 5.748 |
| Număr mediu de angajați | 78 | 86 | 89 | 81 | 82 | 76 | 66 | 64 | 64 | 62 |
| Active imobilizate | 12.940.502 | 11.061.949 | 11.642.177 | 12.172.052 | 12.523.411 | 12.701.810 | 13.375.802 | 14.478.893 | 16.084.920 | 17.463.737 |
| Active circulante | 22.944.115 | 15.317.756 | 13.266.110 | 11.565.912 | 8.820.507 | 6.669.221 | 6.219.180 | 5.308.559 | 5.378.208 | 5.096.749 |
| Stocuri | 11.685.440 | 13.038.159 | 10.772.919 | 9.843.170 | 7.285.011 | 5.173.422 | 3.915.596 | 3.762.411 | 4.026.006 | 3.464.292 |
| Creanțe | 1.637.900 | 1.929.921 | 1.925.202 | 1.488.926 | 1.335.383 | 1.148.911 | 1.299.358 | 1.151.656 | 1.195.889 | 754.477 |
| Datorii | 30.648.359 | 20.963.409 | 19.300.428 | 18.305.802 | 15.691.980 | 13.352.788 | 13.214.884 | 12.986.828 | 14.317.215 | 15.118.400 |
| Capitaluri proprii | 459.271 | 415.460 | 376.838 | 351.757 | 353.587 | 350.140 | 340.296 | 333.683 | 326.089 | 320.613 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 0,2 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 75% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
85% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. FERMA DENIS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a FERMA DENIS SRL în 2025 a fost de 17.925.988 lei (17,9 mil. lei), în creștere cu 18% față de 2024.
În 2025, FERMA DENIS SRL a înregistrat un profit net de 43.810 lei.
Activitatea principală a FERMA DENIS SRL este Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).
FERMA DENIS SRL are sediul social la adresa PEȘTEANA Nr. 2, Sat Peșteana, Comuna Densuș, Jud. Hunedoara, 337208.
Da. FERMA DENIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA.
Nu. FERMA DENIS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].