ActivăSRL

FER MARAYUL S.R.L.

Sat Băseşti Com. Băseşti, Jud. Maramureş, 437030

CAEN 146: Creșterea porcinelor

CUI
25377643
Reg. Com.
J24/385/2009
Înființată
31 martie 2009
Vechime
17 ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
7,9 mil. lei
Profit net 2025
672 mii lei
Angajați 2025
6

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 31.03.2009

Rezumat

Pe scurt

FER MARAYUL S.R.L. (CUI 25377643) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Băsești, județul Maramureș, înființată în 2009. Activitatea principală este Creșterea porcinelor (CAEN 0146).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 7,91 mil. lei (+3,4% față de 2024) și un profit net de 672.247 lei, cu 6 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
25377643
Nr. Reg. Com.
J24/385/2009
EUID
ROONRC.J24/385/2009
Cod CAEN principal
146 - Creșterea porcinelor
Data înființării
31 martie 2009
Vechime
17 ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Sat Băseşti Com. Băseşti, Jud. Maramureş, 437030

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • BLI••• BOG••• P•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2015 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+3,4% față de 2024

7.907.572 RON

2024: 7.647.461 RON

02 mil4 mil6 mil8 mil2015201620172019202020212022202320242025Anul 2015: 4.127.192 RONAnul 2016: 4.158.791 RONAnul 2017: 3.856.521 RONAnul 2019: 5.247.640 RONAnul 2020: 3.945.538 RONAnul 2021: 3.886.166 RONAnul 2022: 6.303.313 RONAnul 2023: 7.578.982 RONAnul 2024: 7.647.461 RONAnul 2025: 7.907.572 RON

Profit net 2025

-18,3% față de 2024

672.247 RON

2024: 822.611 RON

-1 mil01 mil2 mil3 mil2015201620172019202020212022202320242025Anul 2015: 715.507 RONAnul 2016: 824.701 RONAnul 2017: 33.495 RONAnul 2019: 1.534.236 RONAnul 2020: 573.991 RONAnul 2021: -413.923 RONAnul 2022: 2.100.489 RONAnul 2023: 447.184 RONAnul 2024: 822.611 RONAnul 2025: 672.247 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    7,9 mil. lei
    Profit net
    672 mii lei
    Angajați
    6
  • 2024

    Cifra de afaceri
    7,6 mil. lei
    Profit net
    823 mii lei
    Angajați
    7
  • 2023

    Cifra de afaceri
    7,6 mil. lei
    Profit net
    447 mii lei
    Angajați
    7
  • 2022

    Cifra de afaceri
    6,3 mil. lei
    Profit net
    2,1 mil. lei
    Angajați
    8
  • 2021

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    -414 mii lei
    Angajați
    6
  • 2020

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    574 mii lei
    Angajați
    7
  • 2019

    Cifra de afaceri
    5,2 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    6
  • 2017

    Cifra de afaceri
    3,9 mil. lei
    Profit net
    33 mii lei
    Angajați
    6
  • 2016

    Cifra de afaceri
    4,2 mil. lei
    Profit net
    825 mii lei
    Angajați
    6
  • 2015

    Cifra de afaceri
    4,1 mil. lei
    Profit net
    716 mii lei
    Angajați
    6

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
8,5%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 8,5 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
2,51Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 2,51 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
19%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

19% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2022

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Maramureș cu nr. J24/385/2009, sub denumirea FER MARAYUL SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre FER MARAYUL S.R.L.

Este FER MARAYUL S.R.L. activă?

Da. FER MARAYUL S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FER MARAYUL S.R.L.?

Cifra de afaceri a FER MARAYUL S.R.L. în 2025 a fost de 7.907.572 lei (7,91 mil. lei), în creștere cu 3,4% față de 2024.

Ce profit a avut FER MARAYUL S.R.L. în 2025?

În 2025, FER MARAYUL S.R.L. a înregistrat un profit net de 672.247 lei.

Ce activitate are FER MARAYUL S.R.L.?

Activitatea principală a FER MARAYUL S.R.L. este Creșterea porcinelor (CAEN 0146).

Unde are sediul FER MARAYUL S.R.L.?

FER MARAYUL S.R.L. are sediul social la adresa Sat Băsești Com. Băsești, Jud. Maramureș, 437030.

FER MARAYUL S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. FER MARAYUL S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

FER MARAYUL S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. FER MARAYUL S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FER MARAYUL S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].