ActivăSA

FEPER SA

Bld. Dimitrie Pompeiu Nr. 8, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 51034

CAEN 6820: închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CUI
752
Reg. Com.
J1991001092400
Înființată
14 martie 1991
Vechime
35 de ani, 7 luni
Cifra de afaceri 2025
62,9 mil. lei
Profit net 2025
4,6 mil. lei
Angajați 2025
210

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune
  • mandat administratori expirat
  • este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 14.03.1991

Rezumat

Pe scurt

FEPER SA (CUI 752) este o societate pe acțiuni activă din București (sectorul 2), înființată în 1991. Activitatea principală este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 62,9 mil. lei (+1,8% față de 2024) și un profit net de 4,58 mil. lei, cu 210 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
752
Nr. Reg. Com.
J1991001092400
EUID
ROONRC.J1991001092400
Cod CAEN principal
6820 - închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Data înființării
14 martie 1991
Vechime
35 de ani, 7 luni
Formă juridică
SA
Adresă sediu
Bld. Dimitrie Pompeiu Nr. 8, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 51034

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (3)
  • 0212••••••
  • 0212••••••
  • 0212••••••
Email (1)
  • of••@••••.ro
Website (1)
  • www.••••••.ro
Persoane (4)
  • ABRU••• HO••• OVI•••
  • BUN••• OVI••• CONSTAN•••
  • GRO••• NICO••• GIUL•••
  • MOLDO••• MAR••• ADR•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+1,8% față de 2024

62.920.361 RON

2024: 61.832.810 RON

020 mil40 mil60 mil80 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 33.404.793 RONAnul 2017: 35.643.926 RONAnul 2018: 42.808.470 RONAnul 2019: 45.330.466 RONAnul 2020: 30.563.481 RONAnul 2021: 38.248.676 RONAnul 2022: 57.213.537 RONAnul 2023: 63.670.813 RONAnul 2024: 61.832.810 RONAnul 2025: 62.920.361 RON

Profit net 2025

+19,2% față de 2024

4.582.893 RON

2024: 3.846.246 RON

-4 mil-2 mil02 mil4 mil6 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -448.331 RONAnul 2017: 598.777 RONAnul 2018: 4.194.031 RONAnul 2019: 3.992.608 RONAnul 2020: -2.223.057 RONAnul 2021: 1.518.048 RONAnul 2022: 4.156.784 RONAnul 2023: -644.896 RONAnul 2024: 3.846.246 RONAnul 2025: 4.582.893 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    62,9 mil. lei
    Profit net
    4,6 mil. lei
    Angajați
    210
  • 2024

    Cifra de afaceri
    61,8 mil. lei
    Profit net
    3,8 mil. lei
    Angajați
    -
  • 2023

    Cifra de afaceri
    63,7 mil. lei
    Profit net
    -645 mii lei
    Angajați
    234
  • 2022

    Cifra de afaceri
    57,2 mil. lei
    Profit net
    4,2 mil. lei
    Angajați
    218
  • 2021

    Cifra de afaceri
    38,2 mil. lei
    Profit net
    1,5 mil. lei
    Angajați
    206
  • 2020

    Cifra de afaceri
    30,6 mil. lei
    Profit net
    -2,2 mil. lei
    Angajați
    217
  • 2019

    Cifra de afaceri
    45,3 mil. lei
    Profit net
    4,0 mil. lei
    Angajați
    285
  • 2018

    Cifra de afaceri
    42,8 mil. lei
    Profit net
    4,2 mil. lei
    Angajați
    280
  • 2017

    Cifra de afaceri
    35,6 mil. lei
    Profit net
    599 mii lei
    Angajați
    290
  • 2016

    Cifra de afaceri
    33,4 mil. lei
    Profit net
    -448 mii lei
    Angajați
    298

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
7,3%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 7,3 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
4,03Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,03 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
4,1%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

4,1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2025

    Stare nouă la ONRC: Este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

  2. Stări încheiate la ONRC

    Este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții; Înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal.

  3. Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2024

    Stare nouă la ONRC: Înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal

  5. 2023

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2022

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 1991 - 2016)
  1. 2016

    Stare nouă la ONRC: Este menționată o opoziție/sunt menționate opoziții

  2. Stări încheiate la ONRC

    Reorganizare - fuziune prin absorbție; Înregistrare depunere cerere de fuziune și transmitere la tribunal.

  3. 2015

    Stări noi la ONRC

    Reorganizare - fuziune prin absorbție; Înregistrare depunere cerere de fuziune și transmitere la tribunal.

  4. 1993

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. 1991

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în București cu nr. J40/1092/1991.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre FEPER SA

Este FEPER SA activă?

Da. FEPER SA figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FEPER SA?

Cifra de afaceri a FEPER SA în 2025 a fost de 62.920.361 lei (62,9 mil. lei), în creștere cu 1,8% față de 2024.

Ce profit a avut FEPER SA în 2025?

În 2025, FEPER SA a înregistrat un profit net de 4,58 mil. lei (4.582.893 lei).

Ce activitate are FEPER SA?

Activitatea principală a FEPER SA este închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

Unde are sediul FEPER SA?

FEPER SA are sediul social la adresa Bld. Dimitrie Pompeiu Nr. 8, Sector 2 Mun. București, Jud. București, 51034.

FEPER SA este plătitoare de TVA?

Da. FEPER SA este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

FEPER SA are datorii la ANAF?

Nu. FEPER SA nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FEPER SA

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].