FENIX SRL Radiată SRL

Înființată 04.02.1993
Str. RADOVANU Nr. 9, Bl. 43, Sc. 1, Et. 6, Ap. 38, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 24266 4729, Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate

Prezentare

Pe scurt

FENIX SRL (CUI 3379066) a fost o societate cu răspundere limitată din București (sectorul 2), înființată în 1993 și radiată în 2016. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN 4729).

Ultimul bilanț, din 2014, arată o cifră de afaceri de 171.327 lei (-17% față de 2013) și o pierdere netă de 7.031 lei, cu 2 angajați.

Cifra de afaceri 2014
171,3 miilei
−17,3%, față de 2013
Profit net 2014
−7.031lei
−1.566,1%, față de 2013
Angajați 2014
2
0,0%, față de 2013
Marjă netă
-4,1%
Capital social
200lei
Vechime
33ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2014
Cifra de afaceri
AnValoare
2008332.754 lei
2009257.922 lei
2010299.752 lei
2011248.271 lei
2012192.160 lei
2013207.224 lei
2014171.327 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator2014201320122011201020092008
Cifra de afaceri171.327207.224192.160248.271299.752257.922332.754
Profit net-7.031-422-19.613-23.665857-4.3055.512
Număr mediu de angajați2223333
Active imobilizate15151.1477.82514.50321.16727.848
Active circulante52.22950.12719.46630.95241.13832.40329.090
Stocuri50.40848.85615.79728.56937.22630.00426.706
Creanțe7368187367367367361.019
Datorii97.84588.71158.76157.31350.27449.26149.585
Capitaluri proprii-45.601-38.569-38.148-18.5365.5815.1599.463
Ultimul bilanț: 2014. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2014

Marjă netă

Slab
-4,1% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 4,1 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,53 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 53% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
187% Față de anul anterior: în creștere

187% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026

Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.

Stare la Registrul Comerțului Radiată
Ultimul status ANAFRADIERE din data 30.03.2016

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
3379066
Nr. Reg. Com.
J40/3481/1993
EUID
ROONRC.J40/3481/1993
Cod CAEN principal
4729, Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
Data înființării
4 februarie 1993
Vechime
33 de ani, 8 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
200 lei (bilanț 2014)
Adresă sediu
Str. RADOVANU Nr. 9, Bl. 43, Sc. 1, Et. 6, Ap. 38, Bucureşti Sectorul 2, Jud. Bucureşti, 24266
Domiciliu fiscal
Str. RADOVANU Nr. 9, Sector 2 Mun. Bucureşti, Jud. Bucureşti, 22883

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0743•••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • NA••• SIL•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2016
  1. Stare nouă la ONRC: Lichidare ONRC
  2. Radierea din Registrul Comerțului ONRC
2013
  1. Încetarea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2008
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
1993
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
  2. Înființarea firmei Înmatriculată în București cu nr. J40/3481/1993. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre FENIX SRL

Este FENIX SRL activă?

Nu. FENIX SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2016.

Care este cifra de afaceri a FENIX SRL?

Cifra de afaceri a FENIX SRL în 2014 a fost de 171.327 lei, în scădere cu 17% față de 2013.

Ce profit a avut FENIX SRL în 2014?

În 2014, FENIX SRL a înregistrat o pierdere netă de 7.031 lei.

Câți angajați avea FENIX SRL?

Conform bilanțului pe 2014, FENIX SRL a avut în medie 2 angajați (față de 2 angajați în 2013).

Ce activitate avea FENIX SRL?

Activitatea principală a FENIX SRL era Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate (CAEN 4729).

Unde avea sediul FENIX SRL?

FENIX SRL avea sediul social la adresa Str. RADOVANU Nr. 9, Bl. 43, Sc. 1, Et. 6, Ap. 38, București Sectorul 2, Jud. București, 24266.

FENIX SRL are datorii la ANAF?

Nu. FENIX SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FENIX SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].