FEMY SRL Funcțiune SRL

Înființată 20.12.1991
Str. VICTOR VILCOVICI, Bl. G13, Ap. 191, Municipiul Galaţi, Jud. Galaţi, 6200 4690, Comerț cu ridicata nespecializat

Prezentare

Pe scurt

FEMY SRL (CUI 1638989) este o societate cu răspundere limitată activă din Galați, înființată în 1991. Activitatea principală este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

În 2016 a raportat o cifră de afaceri de 66.092 lei (-31% față de 2015) și o pierdere netă de 6.957 lei, cu 1 angajat.

Nu este înregistrată în scopuri de TVA. ANAF a declarat-o contribuabil inactiv.

Cifra de afaceri 2016
66,1 miilei
−31,0%, față de 2015
Profit net 2016
−6.957lei
−695.800,0%, față de 2015
Angajați 2016
1
Marjă netă
-10,5%
Capital social
183,3 miilei
Vechime
34ani

Evoluție financiară

Ministerul Finanțelor, 2008-2016
Cifra de afaceri
AnValoare
2008232.018 lei
2010234.663 lei
2011203.896 lei
2012167.031 lei
2013103.533 lei
201468.909 lei
201595.843 lei
201666.092 lei

Indicatori din bilanț

lei
Indicatori din bilanț pe ani, în lei
Indicator20162015201420132012201120102008
Cifra de afaceri66.09295.84368.909103.533167.031203.896234.663232.018
Profit net-6.9571-35.677-25.150-19.453-8.166774-35.545
Număr mediu de angajați1-1100-1
Active imobilizate87.62590.73693.846122.537184.095184.595184.596229.462
Active circulante50.64252.04883.777124.723278.974299.724318.245463.444
Stocuri46.73549.22669.099104.951155.545175.443191.206329.765
Creanțe2.8472.01012.35711.011121.059123.468126.683131.597
Datorii238.097235.657241.977250.616379.716381.513369.767517.457
Capitaluri proprii-99.830-92.873-64.354-3.35683.353102.806133.074216.387
Ultimul bilanț: 2016. Valori din situațiile financiare anuale depuse.

Indicatori financiari 2016

Marjă netă

Slab
-11% Față de anul anterior: în scădere

Firma a pierdut 10,5 lei la fiecare 100 de lei vânzări.

Verde ≥ 5%, roșu sub 0

Lichiditate curentă

Slab
0,21 Față de anul anterior: în scădere

Activele circulante acoperă doar 21% din datorii.

Verde ≥ 1,5, roșu sub 1

Grad de îndatorare

Slab
172% Față de anul anterior: în creștere

172% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60%, roșu peste 80%

  • Lichiditate rapidă
  • Solvabilitate
  • Zile încasare creanțe
  • Zile de stoc
  • CA per angajat
  • Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Stare fiscală și juridică

ANAF, actualizat 30.09.2026
Înregistrat în scopuri de TVA Nu
RO e-Factura Neînregistrat
Inactiv fiscal Da
Obligații restante la ANAF Nu figurează lista contribuabililor datornici
TVA la încasare Cu cont gratuit
Split TVA Cu cont gratuit
Stare la Registrul Comerțului Funcțiune
Ultimul status ANAFINREGISTRAT din data 04.12.1992

Identificare și contact

ONRC, ANAF

Date de identificare

CUI / CIF
1638989
Nr. Reg. Com.
J17/1879/1991
EUID
ROONRC.J17/1879/1991
Cod CAEN principal
4690, Comerț cu ridicata nespecializat
Data înființării
20 decembrie 1991
Vechime
34 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Capital social
183,3 mii lei (bilanț 2016)
Adresă sediu
Str. VICTOR VILCOVICI, Bl. G13, Ap. 191, Municipiul Galaţi, Jud. Galaţi, 6200
Domiciliu fiscal
Str. Victor Vîlcovici, Mun. Galaţi, Jud. Galaţi, 800668

Date de contact

parțial ascunse
Telefoane (1)
  • 0236••••••
Email (0)
-
Website (0)
-

Administratori și reprezentanți

1
  • MU••• ER•••Administrator
Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică. Vezi complet

Dosare în instanță

portal.just.ro
Dosarele sunt disponibile cu cont

Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.

Creează cont gratuit

Relații și clasament

ONRC, Ministerul Finanțelor

Firme legate și la aceeași adresă

Vezi rețeaua firmei

Firmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.

Creează cont gratuit

Clasament în domeniu și județ

Locul firmei în clasament

Poziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.

Creează cont gratuit

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor
2019
  1. Declarată contribuabil inactiv de ANAF ANAF
2018
  1. Anularea înregistrării în scopuri de TVA ANAF
2010
  1. Cea mai mare cifră de afaceri din istoric Bilanțuri
  2. Cel mai mare profit net din istoric Bilanțuri
1996
  1. Înregistrarea în scopuri de TVA ANAF
1991
  1. Înființarea firmei Înmatriculată în județul Galați cu nr. J17/1879/1991. ONRC

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Întrebări frecvente despre FEMY SRL

Este FEMY SRL activă?

Da. FEMY SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FEMY SRL?

Cifra de afaceri a FEMY SRL în 2016 a fost de 66.092 lei, în scădere cu 31% față de 2015.

Ce profit a avut FEMY SRL în 2016?

În 2016, FEMY SRL a înregistrat o pierdere netă de 6.957 lei.

Ce activitate are FEMY SRL?

Activitatea principală a FEMY SRL este Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

Unde are sediul FEMY SRL?

FEMY SRL are sediul social la adresa Str. VICTOR VILCOVICI, Bl. G13, Ap. 191, Municipiul Galați, Jud. Galați, 6200.

FEMY SRL este plătitoare de TVA?

Nu. FEMY SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA.

FEMY SRL are datorii la ANAF?

Nu. FEMY SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FEMY SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].