ActivăSRL

FASTER GROUP SRL

Cal. Buziaşului Nr. 77, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300701

CAEN 2620: Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice

CUI
22759770
Reg. Com.
J2007004248359
Înființată
16 noiembrie 2007
Vechime
18 ani, 11 luni
Cifra de afaceri 2025
482 mii lei
Profit net 2025
48 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 16.11.2007

Rezumat

Pe scurt

FASTER GROUP SRL (CUI 22759770) este o societate cu răspundere limitată activă din Timișoara, județul Timiș, înființată în 2007. Activitatea principală este Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 2620).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 481.596 lei (+9,6% față de 2024) și un profit net de 47.522 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
22759770
Nr. Reg. Com.
J2007004248359
EUID
ROONRC.J2007004248359
Cod CAEN principal
2620 - Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
Data înființării
16 noiembrie 2007
Vechime
18 ani, 11 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Cal. Buziaşului Nr. 77, Mun. Timişoara, Jud. Timiş, 300701

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (1)
  • 0256••••••
Email (1)
  • of••@••••.ro
Website (0)
-
Persoane (1)
  • ŞER••• MA•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

+9,6% față de 2024

481.596 RON

2024: 439.311 RON

01 mil2 mil3 mil4 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 425.344 RONAnul 2017: 900.683 RONAnul 2018: 2.130.534 RONAnul 2019: 811.184 RONAnul 2020: 8.168 RONAnul 2021: 813.017 RONAnul 2022: 3.530.044 RONAnul 2023: 1.432.470 RONAnul 2024: 439.311 RONAnul 2025: 481.596 RON

Profit net 2025

+14043,5% față de 2024

47.522 RON

2024: 336 RON

-1 mil01 mil2 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 194.458 RONAnul 2017: 748.728 RONAnul 2018: 1.560.060 RONAnul 2019: 678.447 RONAnul 2020: -122.646 RONAnul 2021: 492.723 RONAnul 2022: 1.958.697 RONAnul 2023: 911.895 RONAnul 2024: 336 RONAnul 2025: 47.522 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    482 mii lei
    Profit net
    48 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    439 mii lei
    Profit net
    336 lei
    Angajați
    1
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,4 mil. lei
    Profit net
    912 mii lei
    Angajați
    1
  • 2022

    Cifra de afaceri
    3,5 mil. lei
    Profit net
    2,0 mil. lei
    Angajați
    1
  • 2021

    Cifra de afaceri
    813 mii lei
    Profit net
    493 mii lei
    Angajați
    1
  • 2020

    Cifra de afaceri
    8 mii lei
    Profit net
    -123 mii lei
    Angajați
    1
  • 2019

    Cifra de afaceri
    811 mii lei
    Profit net
    678 mii lei
    Angajați
    1
  • 2018

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    1,6 mil. lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    901 mii lei
    Profit net
    749 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    425 mii lei
    Profit net
    194 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
9,9%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 9,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,00Față de anul anterior: stabil
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,00 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
96%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

96% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare nouă la ONRC: Funcțiune

  2. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

  3. 2022

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  4. Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2007

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Timiș cu nr. J35/4248/2007.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre FASTER GROUP SRL

Este FASTER GROUP SRL activă?

Da. FASTER GROUP SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FASTER GROUP SRL?

Cifra de afaceri a FASTER GROUP SRL în 2025 a fost de 481.596 lei, în creștere cu 9,6% față de 2024.

Ce profit a avut FASTER GROUP SRL în 2025?

În 2025, FASTER GROUP SRL a înregistrat un profit net de 47.522 lei.

Ce activitate are FASTER GROUP SRL?

Activitatea principală a FASTER GROUP SRL este Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice (CAEN 2620).

Unde are sediul FASTER GROUP SRL?

FASTER GROUP SRL are sediul social la adresa Cal. Buziașului Nr. 77, Mun. Timișoara, Jud. Timiș, 300701.

FASTER GROUP SRL este plătitoare de TVA?

Da. FASTER GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

FASTER GROUP SRL are datorii la ANAF?

Nu. FASTER GROUP SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FASTER GROUP SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].