ActivăSRL

FARMOTIL SRL

Str. Prof. Univ. Vasile Sahlean Nr. 72, Sat Pârteştii de Jos Com. Pârteştii de Jos, Jud. Suceava, 727425

CAEN 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CUI
9397312
Reg. Com.
J1997000220330
Înființată
10 aprilie 1997
Vechime
29 de ani, 6 luni
Cifra de afaceri 2025
516 mii lei
Profit net 2025
15 mii lei
Angajați 2025
1

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Înscrisă în RO e-Factura
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 05.05.1997

Rezumat

Pe scurt

FARMOTIL SRL (CUI 9397312) este o societate cu răspundere limitată activă din comuna Pârteștii de Jos, județul Suceava, înființată în 1997. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 515.633 lei (-15% față de 2024) și un profit net de 14.960 lei, cu 1 angajat.

Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
9397312
Nr. Reg. Com.
J1997000220330
EUID
ROONRC.J1997000220330
Cod CAEN principal
4773 - Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Data înființării
10 aprilie 1997
Vechime
29 de ani, 6 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Prof. Univ. Vasile Sahlean Nr. 72, Sat Pârteştii de Jos Com. Pârteştii de Jos, Jud. Suceava, 727425

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • MAVRE••• OTI••• MAGDAL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-15,3% față de 2024

515.633 RON

2024: 609.129 RON

0200k400k600k800k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 436.629 RONAnul 2017: 463.400 RONAnul 2018: 456.448 RONAnul 2019: 447.238 RONAnul 2020: 631.905 RONAnul 2021: 599.328 RONAnul 2022: 578.052 RONAnul 2023: 591.560 RONAnul 2024: 609.129 RONAnul 2025: 515.633 RON

Profit net 2025

+281,7% față de 2024

14.960 RON

2024: 3.919 RON

-25k025k50k75k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -17.977 RONAnul 2017: -13.735 RONAnul 2018: 3.957 RONAnul 2019: -6.407 RONAnul 2020: 42.776 RONAnul 2021: 70.326 RONAnul 2022: 10.139 RONAnul 2023: -20.489 RONAnul 2024: 3.919 RONAnul 2025: 14.960 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    516 mii lei
    Profit net
    15 mii lei
    Angajați
    1
  • 2024

    Cifra de afaceri
    609 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    592 mii lei
    Profit net
    -20 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    578 mii lei
    Profit net
    10 mii lei
    Angajați
    3
  • 2021

    Cifra de afaceri
    599 mii lei
    Profit net
    70 mii lei
    Angajați
    3
  • 2020

    Cifra de afaceri
    632 mii lei
    Profit net
    43 mii lei
    Angajați
    3
  • 2019

    Cifra de afaceri
    447 mii lei
    Profit net
    -6 mii lei
    Angajați
    3
  • 2018

    Cifra de afaceri
    456 mii lei
    Profit net
    4 mii lei
    Angajați
    3
  • 2017

    Cifra de afaceri
    463 mii lei
    Profit net
    -14 mii lei
    Angajați
    4
  • 2016

    Cifra de afaceri
    437 mii lei
    Profit net
    -18 mii lei
    Angajați
    4

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
2,9%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,9 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,35Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,35 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
36%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

36% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    2 schimbări în conducerea firmei

    Numele administratorilor sunt vizibile cu un cont gratuit.

  2. 2024

    Înscrierea în Registrul RO e-Factura

  3. 2021

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2020

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  5. 1998

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  6. 1997

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Suceava cu nr. J33/220/1997.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), numele administratorilor și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre FARMOTIL SRL

Este FARMOTIL SRL activă?

Da. FARMOTIL SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FARMOTIL SRL?

Cifra de afaceri a FARMOTIL SRL în 2025 a fost de 515.633 lei, în scădere cu 15% față de 2024.

Ce profit a avut FARMOTIL SRL în 2025?

În 2025, FARMOTIL SRL a înregistrat un profit net de 14.960 lei.

Ce activitate are FARMOTIL SRL?

Activitatea principală a FARMOTIL SRL este Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

Unde are sediul FARMOTIL SRL?

FARMOTIL SRL are sediul social la adresa Str. Prof. Univ. Vasile Sahlean Nr. 72, Sat Pârteștii de Jos Com. Pârteștii de Jos, Jud. Suceava, 727425.

FARMOTIL SRL este plătitoare de TVA?

Da. FARMOTIL SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.

FARMOTIL SRL are datorii la ANAF?

Nu. FARMOTIL SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FARMOTIL SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].