ActivăSRL

FARMACIA ERA S.R.L.

Str. Transilvaniei Nr. 24, Bl. AN 43, Mun. Oradea, Jud. Bihor, 410387

CAEN 4773: Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice

CUI
10898112
Reg. Com.
J05/732/1998
Înființată
16 iulie 1998
Vechime
28 de ani, 3 luni
Cifra de afaceri 2025
2,1 mil. lei
Profit net 2025
57 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 20.08.1998

Rezumat

Pe scurt

FARMACIA ERA S.R.L. (CUI 10898112) este o societate cu răspundere limitată activă din Oradea, județul Bihor, înființată în 1998. Activitatea principală este Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2,13 mil. lei (-6,4% față de 2024) și un profit net de 57.499 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
10898112
Nr. Reg. Com.
J05/732/1998
EUID
ROONRC.J05/732/1998
Cod CAEN principal
4773 - Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
Data înființării
16 iulie 1998
Vechime
28 de ani, 3 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Transilvaniei Nr. 24, Bl. AN 43, Mun. Oradea, Jud. Bihor, 410387

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • RO••• MIHA••• NICOL•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-6,4% față de 2024

2.127.374 RON

2024: 2.274.016 RON

01 mil2 mil3 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 1.213.017 RONAnul 2017: 1.088.957 RONAnul 2018: 1.210.123 RONAnul 2019: 1.331.670 RONAnul 2020: 1.481.016 RONAnul 2021: 1.567.527 RONAnul 2022: 1.634.275 RONAnul 2023: 1.816.382 RONAnul 2024: 2.274.016 RONAnul 2025: 2.127.374 RON

Profit net 2025

-15,4% față de 2024

57.499 RON

2024: 67.941 RON

-50k050k100k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: -21.720 RONAnul 2017: -13.171 RONAnul 2018: 25.348 RONAnul 2019: 64.788 RONAnul 2020: 87.580 RONAnul 2021: 26.324 RONAnul 2022: 89.942 RONAnul 2023: 80.890 RONAnul 2024: 67.941 RONAnul 2025: 57.499 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    2,1 mil. lei
    Profit net
    57 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    2,3 mil. lei
    Profit net
    68 mii lei
    Angajați
    3
  • 2023

    Cifra de afaceri
    1,8 mil. lei
    Profit net
    81 mii lei
    Angajați
    3
  • 2022

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    90 mii lei
    Angajați
    4
  • 2021

    Cifra de afaceri
    1,6 mil. lei
    Profit net
    26 mii lei
    Angajați
    4
  • 2020

    Cifra de afaceri
    1,5 mil. lei
    Profit net
    88 mii lei
    Angajați
    5
  • 2019

    Cifra de afaceri
    1,3 mil. lei
    Profit net
    65 mii lei
    Angajați
    -
  • 2018

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    25 mii lei
    Angajați
    -
  • 2017

    Cifra de afaceri
    1,1 mil. lei
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    -
  • 2016

    Cifra de afaceri
    1,2 mil. lei
    Profit net
    -22 mii lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăAtenție
2,7%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 2,7 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăAtenție
1,10Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 1,10 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
90%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

90% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2024

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  2. 2011

    Cel mai mare profit net din istoric

  3. 1998

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  4. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Bihor cu nr. J5/732/1998, sub denumirea FARMACIA ERA SRL.

În cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre FARMACIA ERA S.R.L.

Este FARMACIA ERA S.R.L. activă?

Da. FARMACIA ERA S.R.L. figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FARMACIA ERA S.R.L.?

Cifra de afaceri a FARMACIA ERA S.R.L. în 2025 a fost de 2.127.374 lei (2,13 mil. lei), în scădere cu 6,4% față de 2024.

Ce profit a avut FARMACIA ERA S.R.L. în 2025?

În 2025, FARMACIA ERA S.R.L. a înregistrat un profit net de 57.499 lei.

Ce activitate are FARMACIA ERA S.R.L.?

Activitatea principală a FARMACIA ERA S.R.L. este Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

Unde are sediul FARMACIA ERA S.R.L.?

FARMACIA ERA S.R.L. are sediul social la adresa Str. Transilvaniei Nr. 24, Bl. AN 43, Mun. Oradea, Jud. Bihor, 410387.

FARMACIA ERA S.R.L. este plătitoare de TVA?

Da. FARMACIA ERA S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA.

FARMACIA ERA S.R.L. are datorii la ANAF?

Nu. FARMACIA ERA S.R.L. nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FARMACIA ERA S.R.L.

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].