Marjă netă
BunDin fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
FANI-LIS SRL (CUI 28139336) este o societate cu răspundere limitată activă din satul Tomești, Comuna Tomești, județul Iași, înființată în 2011. Activitatea principală este Lucrări de pregătire a terenului (CAEN 4312).
În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 476.927 lei (+57% față de 2024) și un profit net de 30.427 lei, cu 6 angajați.
Este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2014 | 0 lei |
| 2017 | 254.500 lei |
| 2018 | 1.520.134 lei |
| 2019 | 224.583 lei |
| 2020 | 489.269 lei |
| 2021 | 1.202.502 lei |
| 2022 | - |
| 2023 | 493.496 lei |
| 2024 | 304.714 lei |
| 2025 | 476.927 lei |
| Indicator | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2014 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 476.927 | 304.714 | 493.496 | - | 1.202.502 | 489.269 | 224.583 | 1.520.134 | 254.500 | 0 |
| Profit net | 30.427 | 25.396 | 85.905 | 0 | 13.779 | 384.069 | 40.312 | 117.776 | 185.645 | 0 |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | - | 0 |
| Active imobilizate | 461.686 | 590.517 | 735.134 | 855.649 | 0 | - | 0 | - | - | 1.430 |
| Active circulante | 536.888 | 800.280 | 799.671 | 1.226.644 | 762.646 | 1.293.219 | 1.146.534 | 1.273.493 | 193.710 | 1.810 |
| Stocuri | 272.505 | 440.513 | 34.844 | 890.655 | 382.590 | 297.107 | 154.043 | 110 | 110 | - |
| Creanțe | 24.327 | 319.527 | 721.174 | 319.806 | 373.242 | 949.047 | 878.149 | 1.178.554 | 45.042 | - |
| Datorii | 114.866 | 48.320 | 102.031 | 1.340.312 | 20.665 | 565.067 | 802.451 | 969.872 | 7.865 | 5.000 |
| Capitaluri proprii | 883.708 | 853.282 | 827.886 | 741.981 | 741.981 | 728.152 | 344.083 | 303.621 | 185.845 | -1.760 |
Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 6,4 lei profit net.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 4,67 ori datoriile.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
12% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Da. FANI-LIS SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.
Cifra de afaceri a FANI-LIS SRL în 2025 a fost de 476.927 lei, în creștere cu 57% față de 2024.
În 2025, FANI-LIS SRL a înregistrat un profit net de 30.427 lei.
Activitatea principală a FANI-LIS SRL este Lucrări de pregătire a terenului (CAEN 4312).
FANI-LIS SRL are sediul social la adresa corp clădire birouri C2- biroul 2, Sat Tomești, Comuna Tomești, Jud. Iași.
Da. FANI-LIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA și în sistemul RO e-Factura.
Nu. FANI-LIS SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].