Marjă netă
SlabFirma a pierdut 6,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
FANCLA SRL (CUI 17050089) a fost o societate cu răspundere limitată din Brăila, înființată în 2004 și radiată în 2018. Activitatea principală era Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN 4722).
Ultimul bilanț, din 2017, arată o cifră de afaceri de 340.029 lei (+58% față de 2016) și o pierdere netă de 21.181 lei, cu 2 angajați.
| An | Valoare |
|---|---|
| 2008 | 855.459 lei |
| 2009 | 606.003 lei |
| 2010 | 161.294 lei |
| 2011 | 181.769 lei |
| 2012 | 240.694 lei |
| 2013 | 172.273 lei |
| 2014 | 232.732 lei |
| 2015 | 284.281 lei |
| 2016 | 215.073 lei |
| 2017 | 340.029 lei |
| Indicator | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 340.029 | 215.073 | 284.281 | 232.732 | 172.273 | 240.694 | 181.769 | 161.294 | 606.003 | 855.459 |
| Profit net | -21.181 | -1.316 | 2 | -43.100 | -71.357 | -33.718 | -58.485 | -56.074 | -18.450 | 7.416 |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | - | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 15.411 | 15.683 | 15.955 | 16.227 | 28.581 | 60.672 | 23.531 | 30.350 | 37.253 | 6.966 |
| Active circulante | 9.162 | 15.512 | 13.245 | 18.001 | 25.981 | 27.982 | 18.542 | 66.309 | 78.014 | 104.635 |
| Stocuri | 9.092 | 11.289 | 3.544 | 9.126 | 949 | 2.941 | 15.007 | 22.094 | 21.651 | 22.405 |
| Creanțe | - | 2.367 | 3.244 | 3.321 | 16.942 | 1.199 | 134 | 43.340 | 54.431 | 43.990 |
| Datorii | 85.474 | 73.676 | 70.153 | 71.441 | 289.619 | 252.354 | 172.055 | 168.156 | 130.690 | 108.751 |
| Capitaluri proprii | -60.901 | -42.481 | -40.953 | -37.213 | -235.057 | -163.700 | -129.982 | -71.497 | -15.423 | 2.850 |
Firma a pierdut 6,2 lei la fiecare 100 de lei vânzări.
Verde ≥ 5%, roșu sub 0
Activele circulante acoperă doar 11% din datorii.
Verde ≥ 1,5, roșu sub 1
348% din activele firmei sunt finanțate din datorii.
Verde ≤ 60%, roșu peste 80%
Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.
Firma este radiată. Starea fiscală curentă nu se mai aplică.
Numărul dosarelor, instanța, obiectul, calitatea procesuală și termenele, pentru orice firmă.
Creează cont gratuitFirmele în care apar aceleași persoane și firmele înregistrate la aceeași adresă.
Creează cont gratuitPoziția după cifra de afaceri, la nivel național și în județ, între firmele cu același cod CAEN.
Creează cont gratuitÎn cronologia completă vezi și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.
Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu apr-iul 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.
Nu. FANCLA SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2018.
Cifra de afaceri a FANCLA SRL în 2017 a fost de 340.029 lei, în creștere cu 58% față de 2016.
În 2017, FANCLA SRL a înregistrat o pierdere netă de 21.181 lei.
Conform bilanțului pe 2017, FANCLA SRL a avut în medie 2 angajați (față de 2 angajați în 2016).
Activitatea principală a FANCLA SRL era Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne (CAEN 4722).
FANCLA SRL avea sediul social la adresa CEZAR PETRESCU Nr. 2, Bl. B5, Sc. 1, Et. 2, Ap. 10, Municipiul Brăila, Jud. Brăila, 810394.
Nu. FANCLA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.
Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.
Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].