ActivăSRL

FACTOR CONST SRL

Str. Carierei Nr. 1, Mun. Gheorgheni, Jud. Harghita, 535500

CAEN 4120: Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

CUI
7946899
Reg. Com.
J19/669/1995
Înființată
7 decembrie 1995
Vechime
30 de ani, 10 luni
Cifra de afaceri 2025
504 mii lei
Profit net 2025
73 mii lei
Angajați 2025
3

Situație fiscală (ANAF)

  • Activă fiscal
  • Plătitoare de TVA
  • Nu figurează cu datorii la ANAF

Stare la Registrul Comerțului

  • funcțiune

Ultimul status ANAF: INREGISTRAT din data 11.12.1995

Rezumat

Pe scurt

FACTOR CONST SRL (CUI 7946899) este o societate cu răspundere limitată activă din Gheorgheni, județul Harghita, înființată în 1995. Activitatea principală este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

În 2025 a raportat o cifră de afaceri de 504.343 lei (-32% față de 2024) și un profit net de 73.409 lei, cu 3 angajați.

Este înregistrată în scopuri de TVA.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
7946899
Nr. Reg. Com.
J19/669/1995
EUID
ROONRC.J19/669/1995
Cod CAEN principal
4120 - Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
Data înființării
7 decembrie 1995
Vechime
30 de ani, 10 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Carierei Nr. 1, Mun. Gheorgheni, Jud. Harghita, 535500

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (1)
  • K••• CS•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2016 - 2025, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2025

-32,2% față de 2024

504.343 RON

2024: 743.413 RON

0250k500k750k1 mil2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 339.055 RONAnul 2017: 290.320 RONAnul 2018: 193.336 RONAnul 2019: 859.167 RONAnul 2020: 722.732 RONAnul 2021: 758.900 RONAnul 2022: 629.649 RONAnul 2023: 986.547 RONAnul 2024: 743.413 RONAnul 2025: 504.343 RON

Profit net 2025

+64,2% față de 2024

73.409 RON

2024: 44.720 RON

-50k050k100k150k2016201720182019202020212022202320242025Anul 2016: 8.160 RONAnul 2017: -14.894 RONAnul 2018: 1.073 RONAnul 2019: 73.606 RONAnul 2020: 105.820 RONAnul 2021: 38.904 RONAnul 2022: 8.328 RONAnul 2023: 75.689 RONAnul 2024: 44.720 RONAnul 2025: 73.409 RON

Evoluție pe ani

  • 2025

    Cifra de afaceri
    504 mii lei
    Profit net
    73 mii lei
    Angajați
    3
  • 2024

    Cifra de afaceri
    743 mii lei
    Profit net
    45 mii lei
    Angajați
    8
  • 2023

    Cifra de afaceri
    987 mii lei
    Profit net
    76 mii lei
    Angajați
    11
  • 2022

    Cifra de afaceri
    630 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    11
  • 2021

    Cifra de afaceri
    759 mii lei
    Profit net
    39 mii lei
    Angajați
    13
  • 2020

    Cifra de afaceri
    723 mii lei
    Profit net
    106 mii lei
    Angajați
    13
  • 2019

    Cifra de afaceri
    859 mii lei
    Profit net
    74 mii lei
    Angajați
    9
  • 2018

    Cifra de afaceri
    193 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    1
  • 2017

    Cifra de afaceri
    290 mii lei
    Profit net
    -15 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    339 mii lei
    Profit net
    8 mii lei
    Angajați
    1

Analiză

Indicatori financiari 2025

Marjă netăBun
15%Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Din fiecare 100 de lei vânzări, firma a păstrat 14,6 lei profit net.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăBun
11,78Față de anul anterior: în creștere
20212022202320242025

Activele circulante (stocuri, creanțe, bani) acoperă de 11,78 ori datoriile.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareBun
7,1%Față de anul anterior: în scădere
20212022202320242025

7,1% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2026

    Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  2. 2025

    Stare nouă la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  3. Stare încheiată la ONRC: Certificat de înmatriculare preschimbat

  4. 2020

    Cel mai mare profit net din istoric

  5. 2008

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  6. 2006

    Înregistrarea în scopuri de TVA

Vezi toată cronologia (1 eveniment în plus, 1995 - 1995)
  1. 1995

    Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Harghita cu nr. J19/669/1995.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare), evoluția cifrei de afaceri și a profitului și dosarele în instanță pe ani. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre FACTOR CONST SRL

Este FACTOR CONST SRL activă?

Da. FACTOR CONST SRL figurează ca activă în Registrul Comerțului.

Care este cifra de afaceri a FACTOR CONST SRL?

Cifra de afaceri a FACTOR CONST SRL în 2025 a fost de 504.343 lei, în scădere cu 32% față de 2024.

Ce profit a avut FACTOR CONST SRL în 2025?

În 2025, FACTOR CONST SRL a înregistrat un profit net de 73.409 lei.

Ce activitate are FACTOR CONST SRL?

Activitatea principală a FACTOR CONST SRL este Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

Unde are sediul FACTOR CONST SRL?

FACTOR CONST SRL are sediul social la adresa Str. Carierei Nr. 1, Mun. Gheorgheni, Jud. Harghita, 535500.

FACTOR CONST SRL este plătitoare de TVA?

Da. FACTOR CONST SRL este înregistrată în scopuri de TVA.

FACTOR CONST SRL are datorii la ANAF?

Nu. FACTOR CONST SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FACTOR CONST SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].