RadiatăSRL

FACTOR ALFA SRL

Str. Cosmeşti Nr. 12, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500450

CAEN 6201: Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CUI
26332658
Reg. Com.
J08/1725/2009
Înființată
15 decembrie 2009
Vechime
16 ani, 9 luni
Profit net 2017
-13 mii lei
Angajați 2017
1

Stare la Registrul Comerțului

  • radiată

Ultimul status ANAF: RADIERE din data 13.02.2020

Rezumat

Pe scurt

FACTOR ALFA SRL (CUI 26332658) a fost o societate cu răspundere limitată din Brașov, înființată în 2009 și radiată în 2020. Activitatea principală era Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Ultimul bilanț, din 2017, nu arată cifră de afaceri, ci o pierdere netă de 13.000 lei, cu 1 angajat.

Identificare

Date de identificare

CUI / CIF
26332658
Nr. Reg. Com.
J08/1725/2009
EUID
ROONRC.J08/1725/2009
Cod CAEN principal
6201 - Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Data înființării
15 decembrie 2009
Vechime
16 ani, 9 luni
Formă juridică
SRL
Adresă sediu
Str. Cosmeşti Nr. 12, Mun. Braşov, Jud. Braşov, 500450

Contact

Date de contact

Datele de contact și numele sunt parțial ascunse pe pagina publică.

Telefoane (0)
-
Email (0)
-
Website (0)
-
Persoane (3)
  • GEORGE••• MA•••
  • ••• INSOLVE••• IP•••
  • V••• ••• STEJĂ•••

Bilanțuri

Rezultate financiare

2009 - 2017, din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor

Cifra de afaceri 2017

-

2016: 918 RON

0200k400k600k200920102011201220132014201520162017Anul 2009: 1.068 RONAnul 2010: 2.500 RONAnul 2011: 5.790 RONAnul 2012: 64.677 RONAnul 2013: 4.818 RONAnul 2014: 0 RONAnul 2015: 403.703 RONAnul 2016: 918 RONAnul 2017: 0 RON

Profit net 2017

+93,4% față de 2016

-13.000 RON

2016: -195.987 RON

-300k-200k-100k0100k200920102011201220132014201520162017Anul 2009: 883 RONAnul 2010: 169 RONAnul 2011: 1.284 RONAnul 2012: 19.968 RONAnul 2013: -64.908 RONAnul 2014: -245.452 RONAnul 2015: 1 RONAnul 2016: -195.987 RONAnul 2017: -13.000 RON

Evoluție pe ani

  • 2017

    Cifra de afaceri
    -
    Profit net
    -13 mii lei
    Angajați
    1
  • 2016

    Cifra de afaceri
    918 lei
    Profit net
    -196 mii lei
    Angajați
    1
  • 2015

    Cifra de afaceri
    404 mii lei
    Profit net
    1 lei
    Angajați
    -
  • 2014

    Cifra de afaceri
    0 lei
    Profit net
    -245 mii lei
    Angajați
    1
  • 2013

    Cifra de afaceri
    5 mii lei
    Profit net
    -65 mii lei
    Angajați
    3
  • 2012

    Cifra de afaceri
    65 mii lei
    Profit net
    20 mii lei
    Angajați
    3
  • 2011

    Cifra de afaceri
    6 mii lei
    Profit net
    1 mii lei
    Angajați
    0
  • 2010

    Cifra de afaceri
    3 mii lei
    Profit net
    169 lei
    Angajați
    -
  • 2009

    Cifra de afaceri
    1 mii lei
    Profit net
    883 lei
    Angajați
    -

Analiză

Indicatori financiari 2017

Marjă netăIndisponibil
—
201320152016

Nu se poate calcula: firma nu a raportat cifră de afaceri în acest an.

Verde ≥ 5% · roșu sub 0

Lichiditate curentăSlab
0,47Față de anul anterior: în scădere
20132014201520162017

Activele circulante acoperă doar 47% din datorii.

Verde ≥ 1,5 · roșu sub 1

Grad de îndatorareSlab
215%Față de anul anterior: în creștere
20132014201520162017

215% din activele firmei sunt finanțate din datorii.

Verde ≤ 60% · roșu peste 80%

Lichiditate rapidă
Solvabilitate
Zile încasare creanțe
Zile de stoc
CA per angajat
Rentabilitatea capitalului (ROE)

Lichiditatea rapidă, solvabilitatea, zilele de încasare și de stoc, CA per angajat și ROE, cu evoluția pe 5 ani, sunt disponibile într-un cont gratuit. Pragurile de culoare sunt orientative, nu specifice domeniului.

Istoric

Cronologie

Registrul Comerțului, ANAF, bilanțuri și portalul instanțelor

  1. 2020

    Stări încheiate la ONRC

    Lichidare; Certificat de înmatriculare preschimbat.

  2. Radierea din Registrul Comerțului

  3. 2019

    Stare nouă la ONRC: Lichidare

  4. Stare încheiată la ONRC: Dizolvare judiciară, cf art.237 din Legea nr. 31/1990

  5. Stare nouă la ONRC: Dizolvare judiciară, cf art.237 din Legea nr. 31/1990

  6. Stare încheiată la ONRC: Funcțiune

Vezi toată cronologia (5 evenimente în plus, 2009 - 2018)
  1. 2018

    Anularea înregistrării în scopuri de TVA

  2. 2015

    Cea mai mare cifră de afaceri din istoric

  3. 2012

    Cel mai mare profit net din istoric

  4. 2009

    Înregistrarea în scopuri de TVA

  5. Înființarea firmei

    Înmatriculată în județul Brașov cu nr. J8/1725/2009.

În cronologia completă vezi și adresele complete (1 schimbare) și evoluția cifrei de afaceri și a profitului. Creează un cont gratuit.

Datele aproximative (un interval de luni, de exemplu aprilie - iulie 2023) marchează perioada dintre două extrase lunare ONRC în care a apărut schimbarea.

Răspunsuri rapide

Întrebări frecvente despre FACTOR ALFA SRL

Este FACTOR ALFA SRL activă?

Nu. FACTOR ALFA SRL a fost radiată din Registrul Comerțului în 2020.

Ce profit a avut FACTOR ALFA SRL în 2017?

În 2017, FACTOR ALFA SRL a înregistrat o pierdere netă de 13.000 lei.

Câți angajați avea FACTOR ALFA SRL?

Conform bilanțului pe 2017, FACTOR ALFA SRL a avut în medie 1 angajat (față de 1 angajat în 2016).

Ce activitate avea FACTOR ALFA SRL?

Activitatea principală a FACTOR ALFA SRL era Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6201).

Unde avea sediul FACTOR ALFA SRL?

FACTOR ALFA SRL avea sediul social la adresa Str. Cosmești Nr. 12, Mun. Brașov, Jud. Brașov, 500450.

FACTOR ALFA SRL are datorii la ANAF?

Nu. FACTOR ALFA SRL nu figurează în lista ANAF a contribuabililor cu obligații fiscale restante.

Vezi toate datele despre FACTOR ALFA SRL

Date financiare complete, asociați, dosare în instanță, informații de contact nemascate, clasificare și multe altele.

  • Gratuit pentru început
  • Fără card necesar
  • Acces instant

Ești reprezentantul acestei firme? Pentru corectarea sau eliminarea datelor, scrie-ne la [email protected].